- Reklama -

Kam s ním? ptají se v New Yorku

- Reklama -

Rangers plánují mít v příštím ročníku v aktivní sestavě sezóně jen dva gólmany. V úterý to oznámil generální manažer Jeff Gorton.
Newyorčané používali ve většině ročníku tři brankáře, když se v průběhu sezóny k Henriku Lundqvistovi a Alexandaru Georgievovi připojil také Igor Šesťjorkin. Georgiev startoval ve 32 duelech, Lundqvist ve 26 a Šesťjorkin ve 12.

Kompletní program a výsledky Stanley Cupu 2020

Je jasné, že sázka na mládí je v tomto případě správným krokem (oběma mladíkům je 24 let), vedení klubu tak zvažuje co dál s Lundqvistovým angažmá.
Švédskému veteránovi je 38 let a z jeho kontraktu s cap hitem 8,5 mil. dolarů mu zbývá ještě jeden rok.
„Když jsme vystoupili v Torontu z letadla, bavil jsem s ním,“ uvedl prezident klubu John Davidson. „Byl to rozhovor mezi čtyřma očima a tak to zatím zůstane. Budeme pokračovat v diskuzích a uvidíme, kam nás to dovede.“
Lundqvist strávil ve Velkém jablku celých 15 let své kariéry v NHL. V tomto ročníku měl bilanci 10-12-3 a úspěšnost zákroků 90,5 procenta.
Šesťjorkin má nováčkovský kontrakt platný do konce příští sezóny a Georgiev se může stát chráněným volným hráčem už na tento podzim.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -