- Reklama -

Kdo nejvíce v play-off pozvedl svoji hru? Podle kouče Darren Helm

- Reklama -

Darrena Helma má drtivá většina fanoušků spojeného s Detroit Red Wings. V jeho barvách vyhrál v roce 2008 Stanley Cup, když v základní části odehrál pouze sedm zápasů, dalších 18 ale přidal v play-off. Poctivý dříč, jehož bodovým maximem v NHL je 33 bodů za sezonu, nyní s Colorado Avalanche útočí na svůj druhý pohár v kariéře.

„Když si projdete naši soupisku a vyberete hráče, který v play-off nejvíce pozvedl svoji hru a odváděl konzistentní výkony, musíte uvést jméno Darrena Helma,“ řekl novinářům před třetím finále trenér Colorada Jared Bednar.

Helm přibyl do týmu Colorada před letošním ročníkem, po 14 letech v Detroitu. V něm ještě zachytil poslední roky úspěšné generace, kterou vedli borci jako Nicklas Lidström, Henrik Zetterberg nebo Pavel Dacjuk. Po letech věrných služeb ale v 34 letech slyšel, že už do budoucích plánů GM Wings Stevea Yzermana nepatří. Nový kontrakt Helmovi nabídl někdejší velký ofenzivní rival Yzermana Joe Sakic. Veteránovi nabídl roční smlouvu na milion dolarů.

- Reklama -

Helm prožil „průměrnou“ základní část, jak poznamenal jeho trenér Bednar. Jenže o to lépe hraje v play-off, kde je skutečně nezastavitelný. V zákrytu za hlavními hvězda MacKinnonem nebo Makarem odvádí poctivou černou práci. Třeba ve druhém utkání finálové série.

Helm odehrál 19 střídání, dohromady na ledě strávil pouhých 11 minut a 42 vteřin. Přitom ale stihl 12 hitů a vstřelil pátou branku Colorada v zápase, kdy Avalanche roznesli Tampu v poměru 7:0.

„Je opravdu na jiné úrovni v play-off. Všechny úkoly plní skvěle, nastupuje proti největším hvězdám soupeře a odvádí skvělou práci zápas co zápas. Je opravdu mimořádný,“ chválil svého svěřence Bednar.

Zkušený Helm však svůj přínos a formu v play-off nepřeceňuje. „Není přece překvapení, že těch 40 chlapů ve finále hraje lépe než normálně hrají. Je to skvělá výzva a baví mě to,“ konstatoval Helm, který svojí první brankou v tomto play-off zařídil postup Avalanche do konferenčního finále přes St. Louis Blues.

„Přesně o tom play-off je. Mluvili jsme o tom celou sezonu, že díky šířce našeho kádru máme velkou šanci na úspěch. V play-off kluci jako Helmer vyrostli. A když jsou ve vyřazovací části top lajny dobře hlídané, my máme velkou šanci na úspěch,“ přidal se s chválou i kapitán Colorada Gabriel Landsekog.

Rodák z kanadského St. Andrews si zatím v 17 zápasech play-off připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. Přidá jich ještě do konce finálové série více?

Titulní foto: Icon Sportswire

 

- Reklama -

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -