- Reklama -

Kings se zbavili Duboise. Vyměnili ho za Kuempera!

- Reklama -

Když včera během odpoledne populární insider Elliotte Friedman přišel s informací, že Los Angeles Kings pracují na výměně Pierra-Luca Duboise do Washingtonu, vzbudilo to na sociálních sítích slušný poprask. Ten neutichl ani po zveřejnění všech podrobností výměny.

Není žádným tajemstvím, že vedení Králů bylo s výkony PLD nespokojené. Vždyť za něj loni poslali do Winnipegu solidní balíček, který obsahoval trojici hráčů Gabe Vilardi, Alex Iafallo, Rasmus Kupari a k tomu volbu ve 2. kole draftu. Kings obratem Duboisovi nabídli lukrativní osmiletou smlouvu na 8,5 milionu dolarů ročně. Odsloužil si z ní nakonec jen jediný rok.

Trojka draftu z roku 2016 se totiž pod kalifornským sluníčkem trápila. Čtyřicet bodů je v kompletní sezóně na osmimilionového hráče zkrátka málo. A dost možná se potvrdily zvěsti, že PLD je tak trochu „rakovinou kabiny,“ jak se v zámoří říká. Vždyť po Columbusu, který ho draftoval, se jej zbavil i Winnipeg a nyní s radostí také Kings.

Těm se povedl husarský kousek, když dokázali najít tým, který by převzal Duboisův tučný dlouhodobý kontrakt, a to bez toho, aniž by si Kings museli ponechat část jeho platu. Tím partnerem k výměně byl nakonec Washington. Caps poslali do Los Angeles brankáře Darcyho Kuempera. Jeden za jednoho. Kus za kus. Žádné další položky, draftové volby ani retence platu.

- Reklama -

Vítěz Stanley Cupu s Coloradem z roku 2022 také nenaplnil naděje, které do něj Washington vkládal. Z branky ho postupně vytlačil velmi dobře chytající Charlie Lindgren. Z Kuempera se tak stal jen dost drahý náhradník. A protože Kings hodně stáli o posílení na brankářském postu, tak tato výměna nakonec vcelku dává smysl.

Rodák ze Saskatoonu se vrací do známého prostředí, za Kings už chytal v sezóně 2017-18. Čtyřiatřicetiletý gólman je nejen vítěz Stanley Cupu, ale také mistr světa z roku 2021. V NHL má odchytáno v součtu základní části a playoff přes 400 utkání.

Capitals získali hráče, jehož výkony neodpovídají jeho luxusnímu platu, ale který v sobě stále má potenciál. Pokud mu angažmá v hlavním městě Spojených států sedne, může se to ukázat jako dobrý krok. V minulosti už měl záblesky, kdy vypadal jako solidní první centr týmu NHL.

A cena v podobě náhradního gólmana není nikterak vysoká. Riziko je jinde. Pokud se Dubois nezařadí mezi hlavní tahouny týmu, bude jeho smlouva pro Capitals velkou koulí u nohy, a to na hodně dlouhou dobu.

Králové si v tuto chvíli mnou ruce. Získali gólmana, což byla jedna z jejich priorit, a zbavili se „nevyměnitelného“ a hluboko pod své možnosti hrajícího forvarda. Navíc tím získali více než tři miliony místa pod platovým stropem. Namísto Duboise na sedm let teď mají Kuempera na tři roky, o zhruba tři miliony levněji.

Na druhou stranu ani Kings z celé situace nevyjdou jako géniové. Vždyť prakticky vyměnili tři solidní hráče (Vilardi, Iafallo, Kupari) a volbu ve 2. kole za ne úplně levného gólmana, který má dost možná to nejlepší za sebou.

Kdo ví, třeba by se Dubois v L.A. postupně zvedl, ale pokud by se tak nestalo, byl by to pro Kings obrovský průšvih. Takhle z něj alespoň trochu vybruslili. Nicméně je jasné, že kdyby Rob Blake, generální manažer Králů, mohl vrátit čas, vůbec by se do výměny s Winnipegem před rokem nepouštěl.

Capitals zase dali jasně najevo, že rozhodně nehodlají jít do žádné velké přestavby a za každou cenu chtějí zůstat alespoň částečně konkurenceschopní. Motivace je zřejmá – honba za Gretzkyho rekordem.

- Reklama -
Roman Blaha
Senior hockey writer at nhlnews.cz. Teacher, speaker, father of two. Vancouver 2010 volunteer. Best hockey ever: Canada Cup '87. Favourite players: Wayne Gretzky, Steve Yzerman.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -