- Reklama -

Nečasovi se v kempu daří a zamotává trenérům Caroliny hlavu

- Reklama -

České hokejové fanoušky už Martin Nečas stihl přesvědčit, že je velkým talentem a teď z něj začínají být okouzleni i v zámoří. Teprve osmnáctiletý centr draftovaný před pár měsíci září na kempu Caroliny a přidělává příjemné starosti trenérům klubu. Reálně se tak rýsuje možnost, že by talentovaný útočník dostal šanci v NHL už letos.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Carolina sehrála v přípravě na novou sezónu už tři utkání a Nečas (číslo 88) chyběl v sestavě pouze jednou. V ostatních dvou strávil na ledě kolem čtrnácti minut a v tom posledním před fanoušky Hurricanes se v utkání proti Tampě blýskl i přihrávkou na jednu z branek.
„Je to mladý kluk, který miluje hokej a jeho vášeň je obdivuhodná. Dokáže úžasné věci, má skvělý přehled na ledě, dobře bruslí,“ chválil jej už v tréninkovém kempu trenér Bill Peters.


Stejně jako další funkcionáři z Hurricanes původně uvažoval o tom, že Nečase jen vyzkouší a pošlou jej zpátky do Brna ještě hokejově dozrát. Ovšem svými výkony už v kempu nováčků na ně udělal velký dojem, takže stále zůstává u týmu. A třeba napodobí současného spoluhráče Jeffa Skinnera, který do NHL také pronikl jako osmnáctiletý a dokonce na konci sezóny 2010-11 získal Calder Trophy.
„Abych byl upřímný, on je mnohem lepší, než jsem předpokládal,“ prohlásil na adresu Nečase i generální manažer Caroliny a legenda NHL Ron Francis.
„Každý, kdo tu je, se chce dostat do týmu. I já pro to dělám všechno. Uvidíme po kempu,“ zůstává v klidu Nečas. A netrápí jej, že zatím neví, kde vlastně bude příští sezónu hrát. Na výběr má totiž spoustu možností.
Když nevyjde NHL, může se vrátit do brněnské Komety. Anebo zůstat v zámoří a rozehrávat se ve farmářské AHL, nebo se zapojit do juniorské OHL, kde si jej vybral tým Saginaw Spirit. Poslední dvě varianty se uplatňují u většiny Evropanů, aby si zvykli na užší kluziště.
Jenže Nečas není úplně tenhle případ. „Mám rád užší kluziště. Máte najednou víc šancí ke skórování a hokej je rychlejší,“ tvrdí.
„On opravdu skvěle vnímá hru a má výborné instinkty. Jeho přizpůsobivost je velmi dobrá. Dokáže tvořit hru a přihrát spoluhráčům přesně na hokejku,“ pokračuje ve chvále kouč Peters. „Ten kluk se chce dostat do týmu a dělá pro to jen to nejlepší,“ přiblížil šance českého mladíka na NHL.

- Reklama -
Martin Hrubý
Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -