Odpovědnosti se nebojím, říká Dion Phaneuf na prahu nové sezóny v Ottawě

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      10. 10. 2016 10:19     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odpovědnosti se nebojím, říká Dion Phaneuf na prahu nové sezóny v Ottawě  

Tréninkový kemp v podání Ottawy zatím není žádná procházka růžovým sadem. Kanadský klub bojuje s řadou zranění, která mu komplikují přípravu na novou sezónu. Jeden muž je ale přes zjevné nesnáze spokojený. Aspoň z osobního pohledu. Dion Phaneuf si poslední týdny užívá.

Na rozdíl od loňska, kdy přišel do Ottawy v rámci trejdu s Torontem v průběhu sezóny, rychle si zvykal na nové prostředí a spoluhráče, teď si rozjede sezónu v klidu, se vším co k jejímu začátku patří. Má tu svůj domov, rodinu i pevné místo na soupisce Senators, kde patří do druhého obranného páru po bok Codyho Ceciho. Spolu s Erikem Karlssonem se také zařadil mezi lídry týmu.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Je to pro mě určitý bonus, že tady strávím celou sezónu,“ říká jednatřicetiletý kanadský obránce. „Loni mi to chlapi co nejvíc usnadnili, když jsem přišel z Toronta, ale pořád je to změna uprostřed sezóny, pořád je to životní přesun. Teď tu mám svůj dům, užívám si město, jsem v pohodě,“ ujistil všechny Phaneuf.

Stejně pohodlně se cítí v hráčské šatně. V jednatřiceti je dostatečně zkušený. Calgary ho draftovalo v roce 2003 jako celkovou devítku, vkládali zde do něj velká očekávání.

O dva roky později do NHL naskočil a hned nasbíral vynikajících 49 bodů a nastřílel na obránce výborných 20 branek. Za čtyři a půl roku ho neminulo stěhování do Toronta, odkud se po dalších šesti letech balil a stěhoval na třetí kanadskou štaci do Ottawy.

Jelikož dělal v Torontu kapitána, dalo se čekat, že mu část odpovědnosti za výsledky přidělí také v Ottawě. Spolu s Chrisem Neilem a Kylem Turrisem bude Phaneuf nosit na dresu áčko.

„Budu tyhle věci dělat dál, tak jako doposud,“ řekl k vedení ostatních Phaneuf.

Už dřív na začátku kempu pochválil Phaneufa brankář Craig Anderson, když vyzdvihl, že se nikdy nebojí promluvit. Stává se tak neocenitelným pomocníkem zejména pro Erika Karlssona, jenž je od roku 2014 kapitánem Senátorů.

„Není to o mě nebo o někom jiném, aby Karlssonovi pomáhal. Je to o nás, kolektivně, jako skupině zkušenějších, abychom ‚Karla‘ všichni podpořili. Rozumím odpovědnosti. Už jsem to zažil. Vím, čím prochází. Potřebujete, aby se chlapi pod vámi o tu odpovědnost trochu podělili,“ slíbil na prahu nové sezóny v Ottawě Phaneuf.

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.