- Reklama -

Ovečkin poprvé v kariéře nepokořil metu 30 branek

- Reklama -

Alex Ovečkin se v úterý vrátil do akce, aby se pokusil vyrovnat Marcel Dionnea na pátém místě historického pořadí střelců. Nepodařilo se mu to a nakonec ročník zakončil s 25 góly ve 45 zápasech.

Kapitán Washingtonu tak poprvé od příchodu do NHL nedokázal pokořit metu 30 branek.

Předešlým kariérním minimem 35letého Rusa bylo 32 gólů. V tomto ročníku vynechal 11 klání a v jednom odehrál jen jedno střídání.

„Tato situace je těžká. Nikdo nechce chybět. Nikdo se nechce zranit,“ uvedl Ovečkin. „Cítím se skvěle. Trenéři a celý personál odvedli skvělou práci. Byl to boj. Snažil jsem se hrát v New Yorku, ale necítil jsem se dobře a nechtěl jsem riskovat. Byl to rozumný krok.“

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -