Ovečkin rozcupoval Gretzkého rekord. Nastřílel nejvíce gólů venku

Alexandr Ovečkin ani v 37 letech nepolevuje. V historické tabulce střelců NHL dohání na druhém místě usazeného Gordieho Howea, chybí mu v současnosti osm branek.

V posledním zápase proti Vancouveru ruská mašina překonala jeden ze střeleckých rekordů „The Great One“ Waynea Gretzkého. V první třetině zápasu na ledě Canucks vstřelil v čase 5:35 svoji 402. branku na hřištích soupeřů, kterou vyrovnal Gretzkého rekord. Mimochodem Spencer Martin se po tomto gólu stal 165. brankářem, proti kterému Ovi skóroval.

Jenže Ovečkin se s pouhým vyrovnáním rekordu nespokojil a už o šest minut později udeřil po přihrávce Anthonyho Manthy znovu. Ruský střelec hraje poslední zápasy ve velké formě, v posledních čtyřech zápasech čtyřikrát přesně zamířil na cíl.

V současnosti chybí kapitánovi Washingtonu do mety 800 branek v NHL sedm branek. Pokořil by ji jako třetí hráč v historii.

Titulní foto: Icon Sportswire