- Reklama -

Ovečkin třemi body smetl Montreal, do tisícovky mu chybí jediný bod

- Reklama -

Kapitán Washingtonu Capitals Alexandr Ovečkin se gólem a dvěma asistencemi podílel na výhře svého týmu 4:1 v montrealském Bell Centru. Jedenatřicetiletý Rus vylepšil svou bodovou sbírku na 999 bodů.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Šestinásobný držitel Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL 544. brankou v základní části vyrovnal legendu Montrealu, po níž je tato cena pojmenována.
„Je super být součástí historie. Je skvělé vyrovnat se takové osobnosti. Ještě mám před sebou spoustu sezon a udělám všechno, co bude v mých silách, abych se posunul dál“ prohlásil Ovie. Jednička draftu 2004 je momentálně na 29. místě nejlepších kanonýrů v historii ligy.
„Před utkáním jsem za ním zašel a řekl mu, že by bylo úžasné, kdyby se na Richarda dotáhl v zápase proti Habs. Každé éře dominuje nějaký kanonýr, Rocket Richard byl úžasný. Ovečkin si uvědomuje, jak skvělým hokejistou Richard byl, a toho, že ho dokázal vyrovnat na ledě Montrealu, si hodně cení,“ uvedl trenér Caps Barry Trotz, pro něhož šlo o 1400. zápas v pozici hlavního kouče, čímž na devátém místě dorovnal Pata Quinna.
544. branka Alexandra Ovečkina

- Reklama -
Jan Kadeřábek
Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -