- Reklama -

Ovečkin vsítil gól číslo 700!

- Reklama -

Alex Ovečkin to dokázal!
Kapitán Washingtonu vsítil v sobotním střetnutí proti New Jersey svůj 700. gól v základní části a stal se teprve osmým členem klubu 700brankových střelců. Potřeboval k tomu 1 144 duelů.
Na poslední dvě trefy se přitom načekal sedm zápasů, když ve čtvrtek ukončil sérii pěti utkání bez bodu a zaznamenal branku číslo 699.
34letý Rus se zařadil do společnosti legend Wayna Gretzkého (894 gólů), Gordieho Howea (801), Jaromíra Jágra (766), Bretta Hulla (741), Marcela Dionna (731), Phila Esposita (717) a Mika Gartnera (708).
„Je to skutečně dobrá společnost. Líbí se mi v ní,“ řekl po utkání rozradostněný Ovi novinářům. „Je to speciální moment. Když se k němu blížíte, myslíte na to, kdy nastane. Konečně je to ale za mnou a nemusíme o tom dál mluvit. Jdeme dál.“
Rodák z Moskvy v duelu vyrovnánal na 2:2, jeho tým ale nakonec prohrál v poměru 2:3.
Ovečkin dosáhl magické hranice 700 přesných zásahů jako druhý nejmladší a v druhém nejnižším počtu zápasů. V obou ukazatelích jej předběhl pouze Gretzky.
Lídr Capitals má v tomto ročníku na svém kontě po 60 kláních už 42 branek a je na cestě stát se druhým nejstarším hráčem v historii NHL, který vsítil v jedné sezóně 50 gólů.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -