Pastrňák je zdráv a hned hned dal o sobě vědět dvěma body

Letos se ho drží smůla. David Pastrňák byl několikrát zraněný a také do úterního utkání s Montrealem se vracel po zdravotní pauze. A byl pořádně hladový. Do vývoje utkání s Canadiens se zapsal brankou a asistencí a významně tím přispěl k vítězství hostů 4:1.
Pastrňák chyběl poslední tři utkání kvůli problémům v horní polovině těla. V Montrealu si připsal asistenci na druhé brance Patrice Bergerona, třetí sám vstřelil. Mantinely přitom přeskakoval nejvíc se Zacem Rinaldem a Maxem Talbotem. Ten za hosty otevíral skóre, pečetil ho trefou do prázdné brány Brad Marchand. Za domácí se trefil Max Barberio.

„Jsou to tvrdě pracující chlapi,“ řekl na adresu svých spoluhráčů (Rinalda s Talbotem) Pastrňák. „Snažil jsem se do jejich útoku přinést trochu šikovnosti a bruslení a myslím, že jsme dnes večer splnili svoje úkoly.“
Český útočník promluvil poprvé do dějin zápasu ve 37. minutě, kdy se po jeho střele zmocnil odraženého puku Bergeron, objel s ním bránu a zavěsil. V 53. minutě předvedl něco podobného Pastrňák sám, když s pukem na holi objel branku a překvapil Mikea Condona v brance Habs.
„Myslím, že jsme vypadali dobře a hlavně jsme hráli dobře ve druhé třetině. Oni měli nějaké šance, ale my jsme se dostali do vedení, byl to důležitý gól,“ řekl ke své trefě Bergeron, aniž by zapomněl pochválit nahrávače. „Pastrňák a Rinaldo předtím skvěle forčekovali.“
Za gól na 3:1 pochválil českého útočníka osobně trenér. „Odvedl tam skvělou práci,“ řekl Claude Julien. „Dali jsme ho do čtvrté lajny, aby nemusel hrát na nejlepší hráče soupeře, a vidíte, oni vytvořili pár věcí…“

„Když jsem je tam posílal ve třetí třetině, říkal jsem jim: ‚Chlapi vlétněte tam a předveďte parádní střídání.‘ A Pastrňák tam skočil a dal pojišťovací gól. Odvedl výbornou práci. Pro mladého kluka, který nějakou dobu nehrál, to byl moc dobrý začátek.“
Montreal se naopak trápí. Boston sice dokázal v novoroční Winter Classic porazit vysoko 5:1, od té doby ale sbírá hlavně porážky. Momentálně to byl už pátý neúspěch v řadě, celkově v tomto roce jen dvě výhry a šest porážek. Tým, který v úvodu sezóny vedl celou NHL, se bude mít ještě co ohánět, aby se dostal aspoň do play off.