- Reklama -

Pěstí proti rasismu a Trumpovi. J.T. Brown prolomil ledy

- Reklama -

Útočník Lightning J.T. Brown si před sobotním utkáním proti Floridě získal pozornost médií. Jako první hráč NHL se totiž připojil k protestu černošských sportovců.
Vlnu vyjádření nesouhlasu s policejním násilím vůči obyvatelům tmavé pleti a kontroverzním výrokům prezidenta Donalda Trumpa zahájili hráči NFL (liga amerického fotbalu), kteří si začali klekat během americké hymny. Brown dal najevo svůj postoj zdvihnutou rukou a zaťatou pěstí.
Počínání černošských fotbalistů Trumpa natolik popudilo, že je na konci září při jednom z proslovů nazval „zku*vysyny“. Na svém twitterovém účtu taktéž vyzval fanoušky, aby zápasy NFL přestali navštěvovat. Tato nevybíravá slova pochopitelně přilila olej do ohně a protesty ještě zesílily.
K americkému fotbalu má blízko i J.T. Brown. Je synem Teda Browna, který v minulosti odehrál osm sezón za tým Minnesota Vikings.
„Jsem si vědom, že se můj krok setká s negativními reakcemi. Ale v mém srdci vím, že jsem udělal správnou věc,“ řekl hokejista po utkání.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -