- Reklama -

Potvrzeno! Mistrovství světa 2020 nebude

- Reklama -

Tahle zpráva by neměla nikoho překvapit, přesto její absence mnohým fanouškům ledního hokeje přinášela poslední zbytky naděje. Ty však v sobotu definitivně zmizely.
Mezinárodní hokejová federace oficiálně oznámila, že mistrovství světa 2020 bylo zrušeno. Důvodem je pandemie tzv. „čínské chřipky“.
Turnaj se nebude hrát poprvé od roku 1946, kdy byly příčinou dozvuky druhé světové války.
Fanda NHL


Zprávu o nekonání turnaje přinesl už 12. března twitterový účet prestižního magazínu The Hockey News. IIHF tehdy na zvěst odvětila, že verdikt ještě nepadl.
Světový šampionát, na který bylo prodáno přes 300 tisíc vstupenek, se měl konat ve dnech 8. – 24. května ve švýcarských městech Lausanne a Curych. V zemi v současné době platí zákaz všech akcí do 30. dubna.
„Je to tvrdá realita, které musíme jako hokejová rodina čelit. Ale kterou musíme přijmout,“ uvedl na stránkách IIHF její šéf René Fasel. „Koronavirus je celosvětový problém a vyžaduje velké úsilí vládních orgánů v boji proti jeho šíření. Musí se udělat všechno  pro to, aby byl tento boj podpořen. Sport je prozatím třeba odložit a podporovat jak vládní orgány, tak hokejovou rodinu.“
Kvůli pandemii koronaviru byly již dříve zrušeny menší šampionáty jako MS divize I skupiny A i B, šampionát hráčů do 18 let či mistrovství světa žen.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -