Při přestřelce v Detroitu Krejčí dvakrát nahrával, ale úspěch slavil Mrázek. Asistenci má i Voráček

Jedenáct gólů, jeden rekord, jeden milník. To vše přineslo nedělní utkání mezi Detroitem a Bostonem. Domácí trenér Jeff Blashill ho označil za zápas ve stylu 80. let, ale mohl to říkat s úsměvem na rtech. Jeho svěřenci zvítězili 6:5.
Už po osmi sekundách překonal Petra Mrázka Brad Marchand, čímž se zapsal do kronik jako nejrychlejší střelec v historii Bruins. Medvědi se v úvodním dějství prosadili ještě dvakrát. Ve 13. minutě u toho byl jako nahrávač David Krejčí, jenž později asistoval ještě u jedné branky. Po Dacjukově střele, která byla jubilejním 900. bodem ruského útočníka v NHL, ale odcházeli muži v červeném do kabin jen s minimální ztrátou.
V dalším průběhu převzali kormidlo do svých rukou, Dacjuk přidal ještě jeden gól a asistenci. Pátá branka Rudých křídel vyhnala z klece Tuukku Raska, Petr Mrázek naopak vytrval až do finále. Nakonec mu napočítali sedmnáct zákroků.
V New Yorku, kam zavítala Philadelphia, se diváci dlouho museli spokojit s jedním zásahem do černého. Po Brassardově trefě ze 6. minuty se na další čekalo až do závěrečné desetiminutovky, kdy se za Jezdce dvakrát prosadil Derek Stepan. Pokořil tím hranici 100 gólů. Henrik Lundqvist byl blízko druhému shutoutu v řadě, ale deset sekund před sirénou vypálil Jakub Voráček a Brayden Schenn doklepl vyražený puk.
Druhou asistenci u jediné branky hostů si připsal Shayne Gostisbehere, který tím prodloužil svoji rekordní bodovou šňůru na dvanáct utkání.
Podobný scénář měl duel mezi Tampou a St. Louis. Na začátku druhé třetiny poslal hosty do vedení Robby Fabbri, poté byli brankoví rozhodčí bez práce až do 57. minuty. V ní se Bluesmani dostali do dalšího brejku, rozhodčí sice Berglundovu dorážku bruslí napoprvé neuznali, ale po prozkoumání situace u videa už ano. Hostující gólman Brian Elliott kapituloval až necelou minutu před sirénou při soupeřově power play.
Brankáři New Jersey Keithu Kinkaidovi se čisté konto udržet povedlo, když pochytal 28 střel hokejistů Los Angeles. Ďáblům potom ke třetí výhře v řadě stačilo využít přesilovku, o což se v šesté minutě rychle postaral David Schlemko.
Už odpoledne se Sabres dočkali prvního vítězství nad Coloradem po více jak deseti letech. Základ k němu položili vydařeným vstupem do utkání, po pěti minutách vedli 2:0. Sam Reinhart, který připravil druhou branku, se ještě před přestávkou trefil sám. Avalanche sice po návratu z kabin korigovali stav, ale k většímu přiblížení jim nepomohla ani dvouminutová přesilovka pěti proti třem.

Detroit – Boston 6:5 (2:3, 3:1, 1:1)

Branky a asistence: 3. Zetterberg (Abdelkader, DeKeyser), 15. Dacjuk (Abdelkader, Richards), 24. Helm (Ouellet, Marčenko), 27. Dacjuk (Richards, Zetterberg), 32. Helm (Marčenko, Quincey), 48. Zetterberg (DeKeyser, Dacjuk) – 1. Marchand (Connolly), 3. Trotman, 13. Eriksson (Krejčí, Hayes), 32. Seidenberg (Spooner), 41. Kempäinen (Marchand, Krejčí).
Střely na branku: Detroit 9-18-8=35, Boston 6-6-10=22. Přesilovky: 2/5 – 0/2.
Brankáři: Mrázek 17/22 – Rask 19/24, Gustavsson (od 31:01) 10/11.
Hvězdy utkání: Dacjuk, Zetterberg, Helm (všichni DET).
Česká účast: Petr Mrázek – David Krejčí (16:35, -1, 1 střela, 0+2), David Pastrňák (18:00, 0, 2 střely, 0+0).

NY Rangers – Philadelphia 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a asistence: 6. Brassard (Yandle, Girardi), 51. Stepan (Zuccarello, Girardi), 54. Stepan (Zuccarello, Brassard) – 60. Schenn (Voráček, Gostisbehere).
Střely na branku: NY Rangers 9-12-9=30, Philadelphia 9-6-7=22. Přesilovky: 1/4 – 1/5.
Brankáři: Lundqvist 21/22 – Mason 27/30.
Hvězdy utkání: Lundqvist, Stepan, Zuccarello (všichni NYR).
Česká účast: – Radko Gudas (19:19, 0, 0 střel, 0+0), Jakub Voráček (22:29, -1, 1 střela, 0+1), Michal  Neuvirth.

Tampa Bay – St. Louis 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a asistence: 60. Kučerov (Johnson, Hedman) – 21. Fabbri (Stastny), 58. Berglund.
Střely na branku: Tampa Bay 12-11-15=38, St. Louis 4-10-7=21. Přesilovky: 0/3 – 0/3.
Brankáři: Bishop 19/21 – Elliott 37/38.
Hvězdy utkání: Elliott (STL), Bishop (TBL), Fabbri (STL).
Česká účast: Ondřej Palát (21:04, 0, 1 střela, 0+0), Andrej Šustr (18:59, -1, 1 střela, 0+0).

Buffalo – Colorado 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky a asistence: 3. Eichel, 5. Kane (Reinhart, Gorges), 18. Reinhart (O’Reilly, McCabe), 59. Foligno (O’Reilly) – 23. Johnson (Grigorenko, Iginla).
Střely na branku: Buffalo 8-7-6=21, Colorado 11-11-13=35. Přesilovky: 0/3 – 0/6.
Brankáři: Lehner 34/35 – Varlamov 0/2, Pickard (od 4:42) 17/18.
Hvězdy utkání: Lehner, Reinhart, Eichel (všichni BUF).
Česká účast: –

New Jersey – Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a asistence: 6. Schlemko (Zajac).
Střely na branku: New Jersey 8-5-5=18, Los Angeles 9-7-12=28. Přesilovky: 1/3 – 0/1.
Brankáři: Kinkaid 28/28 – Enroth 17/18.
Hvězdy utkání: Kinkaid, Schlemko, Zajac (všichni NJD).