- Reklama -

Rittich má nové působiště

- Reklama -

Novým působištěm gólmana Davida Ritticha bude Nashville. S Predators podepsal jihlavský odchovanec roční smlouvu, která mu vynese 1,25 milionu dolarů.

28letý Rittich působí v NHL od roku 2016, kdy se upsal Calgary. Postupně se prosadil na pozici jedničky Flames, odkud jej ale vytlačil Švéd Jacob Markström. Letos v dubnu byl Rittich vyměněn do Toronta, za Maple Leafs si ale zachytal jen čtyřikrát. Jeho hlavním úkolem bylo krýt záda jedničce Jacku Campbellovi.

Nashville dosud spoléhal na finskou dvojici Pekka Rinne – Juuse Saros. Osmatřicetiletý Rinne ale ukončil aktivní kariéru a Saros je momentálně bez smlouvy.

Rittich v NHL zatím odchytal 134 utkání s průměrem 2,82 inkasované branky na zápas a úspěšností 90,7 procenta.

- Reklama -
Předchozí článekHaláka si upsaly Kosatky
Další článekSimon je opět Tučňákem
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -