- Reklama -

Ruský vliv ve Washingtonu sílí. K Ovečkinovi přichází Kovalčuk

- Reklama -

Ilja Kovalčuk se v Montrealu dlouho nezdržel. Canadiens jej v neděli poslali do Washingtonu výměnou za volbu ve třetím kole draftu 2020.
Habs si ponechávají 50 % z jeho platu ve výši 700 tis. dolarů, což znamená, že rozpočet Washingtonu bude stát ve zbytku sezónu pouze něco málo přes 77 tisíc.
Fanda NHL


„Ilja je talentovaný ofenzivní hráč, u kterého jsme cítili, že nám dodá potřebné atributy do útoku. Jedná se o zručného forvarda, jenž dokáže tvořit hru a bude přínosem pro naši ofenzívu,“ uvedl k nové akvizici generální manažer Capitals Brian MacLellan.
36letý Rus by se měl k týmu připojit během úterního ranního tréninku a naskočit by mohl už do duelu s Winnipegem.
Kovalčuk je čtvtým promimentním Rusem v sestavě Capitals, když doplní útočníky Alexe Ovečkina s Jevgenijem Kuzněcovem a obránce Dmitrije Orlova.
Rodák z Tveru rozehrál ročník v Los Angeles, které s ním později pro bídné výsledky kontrakt předčasně ukončilo. Před potupným aktem působil 18 klání pouze jako zdravý náhradník. V lednu pak podepsal roční smlouvu s Montrealem, za který odehrál 22 zápasů se ziskem 13 bodů.

Podle informací Pierra LeBruna ze stanice TSN byl kanadský celek s jeho vystoupením více než spokojený a pokud Capitals s Kovalčukem neprodlouží spolupráci, plánuje se o něj v létě znovu ucházet.

Olympisjký vítěz z roku 2018 má na svém kontě v NHL celkem 919 zápasů, v nichž nastřádal 872 bodů. V play-off se ale objevil pouze ve 32 střetnutích.
Habs mají po aktuálním trejdu k dispozici na nadcházejícím draftu už 13 voleb, z toho 11 je v prvních pěti kolech.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -