- Reklama -

Talentovaný gólman se upsal Isles

- Reklama -

Nadějný brankář Ilja Sorokin podepsal dlouho očekávanou smlouvu s New Yorkem Islanders. O nováčkovském kontraktu, který bude platit do konce aktuální sezóny, informoval jeho agent Dan Milstein.
Reprezentant sborné, který se v roce 2018 podílel na ruském triumfu na olympiádě v Koreji, však do nadcházejícího play-off NHL zasáhnout nemůže.


24letý Rus strávil posledních pět ročníků v KHL, kde hájil barvy klubu CSKA Moskva. V této sezóně zaznamenal za 40 utkání průměr 1,5 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 93,5 procenta.
Sorokin byl Newyorčany draftován v roce 2014 ze 78. místa a nyní je považován mnohými experty za nejlepšího gólmana mimo NHL. Po vypršení této smlouvy se stane chráněným volným hráčem a dostane tak šanci vyjednat si lepší platové podmínky.
EDIT: Netrvalo dlouho a Sorokin podepsal s Isles prodloužení o jeden rok formou jednocestného kontraktu v hodnotě dvou miliónů dolarů.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -