- Reklama -

VIDEO: Marleau pokořil Howeův rekord!

- Reklama -

Poprvé za posledních 59 let má NHL nového lídra v počtu odehraných zápasů. Zkušený forvard Sharks Patrick Marleau absolvoval v pondělním zápase San Jose na ledě Vegas své 1768. utkání kariéry, čímž poslal rekord Gordieho Howea definitivně do minulosti.

41letý Kanaďan je ve své 23. sezóně v NHL. Většinu duelů odehrál v dresu Sharks (1596), oblékal ale také dresy Toronta (164) a Pittsburghu (8).

Marleu, který byl v roce 1997 draftovou jedničkou, debutoval v NHL 1. října 1997. V lize hrál ve čtyřech různých dekádách, což se z aktivních hráčů podařilo jen Joeu Thorntonovi a Zdenu Chárovi.

- Reklama -

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -