Výsledky NHL z 26. dubna: Sobotka skóroval, na výhru Blues to ale nestačilo. Oilers zahájili druhé kolo play off výhrou

Oba středeční zápasy druhého kola play off National Hockey League vyhrály hostující týmy. Nashville udolal St. Louis v poměru 4:3, Edmonton porazil Anaheim 5:3.

Blues k úspěchu nepomohla ani druhá branka Vladimíra Sobotky v nadstavbové části soutěže. Český útočník v 50. minutě vyrovnal na 3:3, ale víckrát už domácí Pekku Rinneho nepřekonali, naopak v čase 54:55 stanovil Vernon Fiddler konečnou podobu výsledku. Zásluhou Colina Wilsona a Filipa Forsberga využili Predátoři dvě ze tří přesilovek. Jakea Allena překonal také P.K. Subban, na další dvě branky pak přihrál a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
Edmontonskou ofenzívu včera táhli zejména Leon Draisait (1+3), Adam Larsson (2+1) a Mark Letestu (2+0). Oilers vedli v Honda Center po 48. minutách 3:1, Anaheimu se ale podařilo vyrovnat dvěma góly v rozmezí 85 vteřin, v čase 49:22 skóroval Patrick Eaves, o vyrovnání se postaral Jakob Silfverberg. Hosty to ale nezlomilo a necelých pět minut před koncem znovu udeřili. Autorem rozdílové trefy se stal Larsson, pojistku přidal do prázdné branky 65 sekund před koncem Draisait.

St. Louis – Nashville 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Stav série: 0:1.
Branky a asistence: 28:04 Colton Parayko (Joel Edmundson, Kyle Brodziak), 46:48 Jaden Schwartz (Paul Stastny, Joel Edmundson), 49:22 Vladimír Sobotka (Magnus Pääjärvi) – 11:24 Colin Wilson (P.K. Subban, Ryan Ellis), 22:22 P.K. Subban (Ryan Johansen), 32:11 Filip Forsberg (P.K. Subban, Roman Josi), 54:55 Vernon Fiddler (Austin Watson).
Střely na branku: STL 11-8-11=30, NSH 11-15-6=32. Přesilovky: 0/1 – 2/3. Aréna: Scottrade Center (19 154 diváků).
Brankáři: Allen 32/28 – Rinne 30/27.
Hvězdy utkání: Subban (NSH), Parayko, Schwartz (oba STL).
Česká účast: Vladimír Sobotka (15:33, +1, 4 střely, 4 hity, 1+0) – .

Anaheim – Edmonton 3:5 (0:0, 1:1, 2:4)

Branky a asistence: 20:37 Ryan Getzlaf (Ryan Kesler, Cam Fowler), 49:22 Patrick Eaves (Brandon Montour, Ryan Getzlaf), 50:47 Jakob Silfverberg (Ryan Kesler, Andrew Cogliano) – 26:22 Mark Letestu (Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins), 46:23 Mark Letestu (Leon Draisaitl, Connor McDavid), 48:03 Adam Larsson (Leon Draisaitl, Patrick Maroon), 55:20 Adam Larsson (Oscar Klefbom, Patrick Maroon), 58:55 Leon Draisaitl (Adam Larsson, Milan Lucic).
Střely na branku: ANA 10-10-16=36, EDM 9-11-12=32. Přesilovky: 1/4 – 2/5. Aréna: Honda Center (17 174 diváků).
Brankáři: Gibson 31/27 – Talbot 36/33.
Hvězdy utkání: Larsson (EDM), Getzlaf (ANA), Letestu (EDM).