- Reklama -

Zacha se stal nejvýše draftovaným Evropanem

- Reklama -

V prvním kole letošního draftu National Hockey League byli vybráni dva čeští hokejisté Pavel Zacha (New Jersey) a Jakub Zbořil (Boston). Prvně jmenovaný přišel na řadu jako šestý v pořadí a stal se tak letos nejvýše umístěným Evropanem.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Je to úžasný pocit, když jdete na pódium. Moc jsem si přál, aby mě Devils vybrali,“ uvedl Zacha v rozhovoru pro Twitter Ďáblů z New Jersey, v jejichž dresu by se měl potkat s krajanem Patrikem Eliášem.

Osmnáctiletý Zacha strávil poslední sezónu v OHL v týmu Sarnia Sting. Vinou šestizápasového disciplinárního trestu a také zranění stihl v základní části jen 37 duelů a připsal si 34 bodů za 16 branek a 18 přihrávek. V pěti zápasech play off přidal dva góly a jednu asistenci.

V rozhovoru se spolupracovníkem českého rozhlasu Mariánem Hajdou účastník MS hráčů do 18 i 20 let potvrdil, že New Jersey patřilo mezi týmy, kde by velice rád působil. Osmnáctiletý rodák z Brna věří, že by se mohl brzy prosadit do prvního mužstva.
„Bavili jsme se s Patrikem Štefanem, mým agentem, že by pro mě bylo super jít do New Jersey. Mají starý hráče, starý útočníky a měl bych větší šanci se prosadit v týmu. Pro mě jako pro mladého hráče by to byl dobrý krok. Teď jsem draftovaný a je to neskutečný pocit, ani nemám slova,“ řekl Pavel Zacha ihned po draftu.

- Reklama -
Martin Hrubý
Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -