- Reklama -

Známe jméno nového kouče Capitals

Novým koučem Washingtonu byl dnes jmenován Spencer Carbery. Na pozici šéfa střídačky nahradí Petera Laviolettea, jenž byl odvolán v polovině dubna poté, co Capitals nepostoupili do play off.
- Reklama -

41letý Carbery bude v roli hlavního trenéra klubu NHL debutovat. V organizaci Washingtonu už v minulosti v letech 2018 až 2021 působil, a to jako hlavní kouč farmářského celku Hershey Bears v AHL. Následně pracoval dvě sezony jako asistent v Torontu.

„Je to jeden z nejlepších mladých trenérů a někdo, kdo má úspěchy na všech úrovních, na nichž dosud koučoval. Cítíme, že jeho komunikační schopnosti a vedení, schopnost rozvíjet hráče i to, že zná náš klub, bude znamenat velký přínos při jeho dalším kroku v trenérské kariéře,“ uvedl generální manažer Brian MacLellan.

Laviolette skončil po třetí sezoně, kterou u mužstva absolvoval. V prvních dvou dovedl tým do play off, ale klub vypadl hned v úvodním kole. Letos zůstali Capitals mimo vyřazovací boje poprvé od roku 2014.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -