Výsledky NHL z 25. března: Pod Palátovou taktovkou Tampa rozstřílela Islanders

Po druhé třetině byl stav utkání mezi Tampou a Ostrovany nerozhodný 3:3. Potom si vzali slovo čeští hokejisté. Nejprve Andrej Šustr z vrcholu pravého kruhu prostřelil Thomase Greisse, následně rozehrál tři gólové akce pro spoluhráče Ondřej Palát. Frýdeckomístecký rodák byl označen za druhou hvězdu zápasu, po němž se Lightning díky výhře 7:4 posunuli do čela Atlantické divize.
Hokejistům Islanders se po Šustrově gólu podařilo ještě jednou srovnat, ale 51. minuta definitivně uhasila jejich naděje. Po Marchessaultově průniku Palát zadovkou vrátil vyražený kotouč do brankoviště, kam se prodral Tyler Johnson. Hned vzápětí našla Palátova křížná přihrávka od mantinelu volného Jasona Garrisona na levé straně. Třetí asistenci připsali českému útočníkovi u závěrečné Hedmanovy trefy do opuštěné klece.
Na seznam jistých účastníků play off přibylo včera další jméno, Bluesmani si zajistili postup vítězstvím 4:0 nad Vancouverem. Brankář Brian Elliott při něm už potřetí v řadě udržel čisté konto, tentokrát mu stačilo pouhých patnáct zákroků. Takovou sérii prožil potřetí v kariéře, vždy v klíčové závěrečné fázi sezóny (2012, 2013). St. Louis se v popředí Západní konference i své divize bodově dotáhli na vedoucí Dallas.
Základní kámen k úspěchu položil v 11. minutě Kyle Brodziak při vlastním oslabení, do kabin už šli domácí s dvougólovým náskokem. Ten posléze v každé další třetině o něco navýšili, tečku udělal necelých osm minut před sirénou nováček Joel Edmundson. Mladý zadák dosáhl svého premiérového gólu v NHL ranou z pravého kruhu.
V zápase mezi New Jersey a Washingtonem si dělali zálusk na shutout oba maskovaní muži. Nakonec se ho dočkal zkušenější Braden Holtby v kleci hostů, potřeboval k němu 22 zákroků. Jeho začínající protějšek Scott Wedgewood, jenž udržel čisté konto už ve čtvrtečním duelu s Pittsburghem, kapituloval ve třetí minutě nastaveného času po dělovce Johna Carlsona.
Capitals si 25. venkovní výhrou v sezóně vytvořili nový klubový rekord. Devět zápasů před koncem základní části je od zisku Prezidentovy trofeje dělí jediný bod či jakékoliv klopýtnutí Dallasu. Holtbymu schází tři vítězství na vyrovnání ligového rekordu 48 výher v sezóně, který drží Martin Brodeur.

Tampa Bay – NY Islanders 7:4 (2:1, 1:2, 4:1)

Branky a asistence: 14. Kučerov (Killorn, Šustr), 14. Naměstnikov, 26. Stamkos (Garrison, Kučerov), 47. Šustr (Garrison), 51. Johnson (Palát, Marchessault), 51. Garrison (Palát, Marchessault), 59. Hedman (Carle, Palát) – 9. Nelson (Strome, Bailey), 26. Prince, 37. Boychuk (Tavares, Bailey), 47. Kuljomin (Nielsen, Hamonic).
Střely na branku: Tampa Bay 14-17-11=42, NY Islanders 12-7-12=31. Přesilovky: 0/3 – 0/3.
Brankáři: Bishop 27/31 – Greiss 35/41.
Hvězdy utkání: Garrison, Palát, Boyle (všichni TBL).
Česká účast: Ondřej Palát (17:20, +1, 8 střel, 0+3), Andrej Šustr (19:58, 0, 2 střely, 1+1).

St. Louis – Vancouver 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a asistence: 11. Brodziak (Upshall), 16. Fabbri (Stastny, Brouwer), 36. Gunnarsson (Stastny, Brouwer), 53. Edmundson (Tarasenko, Parayko).
Střely na branku: St. Louis 11-10-16=37, Vancouver 7-6-2=15. Přesilovky: 0/3 – 0/1.
Brankáři: Elliott 15/15 – Markström 33/37.
Hvězdy utkání: Brodziak, Elliott, Edmundson (všichni STL).
Česká účast: Dmitrij Jaškin (14:31, 0, 2 střely, 0+0).

New Jersey – Washington 0:1p (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a asistence: 63. Carlson (Chimera, Johansson).
Střely na branku: New Jersey 4-6-11-1=22, Washington 10-9-5-2=26. Přesilovky: 0/3 – 0/2.
Brankáři: Wedgewood 25/26 – Holtby 22/22.
Hvězdy utkání: Carlson (WSH), Wedgewood (NJD), Holtby (WSH).
Česká účast: Vojtěch Mozík (13:22, 0, 0 střel, 0+0).