Výsledky NHL z 27. března: Fleischmann nasměroval Chicago k play off

Ke stvrzení postupu jim stačil bod, hokejisté Chicaga si z Vancouveru po výhře 3:2 odvážejí oba. Na start cesty, která by mohla vést k obhajobě mistrovského titulu, je v 18. minutě postavil Tomáš Fleischmann, rozdílový gól vstřelila dvě a půl minuty před sirénou další z nových posil Andrew Ladd (v jeho případě spíše staronových). Jestřábi si šest zápasů před koncem základní části stále dělají zálusk i na prvenství v divizi, od kterého je dělí čtyři body.
Fleischmann se v závěru úvodního dějství prosadil střelou z prostoru mezi kruhy. Canucks vyrovnali v polovině utkání a ve třetí třetině našli odpověď i na Teräväinenův gól, ale poté už se jim Scotta Darlinga překonat nepodařilo. Gólman Blackhawks se poprvé v kariéře dočkal dvou startů ve dvou dnech po sobě a stejně jako v sobotu v Calgary byl vyhlášen hlavní hvězdou večera.
Výsledkem 3:2 skončily i zbylé dva zápasy nedělního programu, ale každý v trochu jiné podobě. Pittsburgh díky výhře v prodloužení na ledě NY Rangers zmenšil odstup od největšího konkurenta v souboji o druhou příčku Metropolitní divize na tříbodový. Nastavený čas už se pomalu chýlil ke konci, když Sidney Crosby sklepl Letangovo nahození. Druhou asistenci si připsal Phil Kessel, který z posledních dvou utkání vytěžil sedm bodů, včera měl bilanci 1+1.
Za Jezdce se poprvé od výměny z Caroliny trefil Eric Staal, a to hned dvakrát. Nově sestavená formace s Kevinem Hayesem a Jesperem Fastem však nenašla pochopení u spoluhráčů a každou z jejích branek Tučňáci po čase vymazali ze záznamu jako rozdílovou.
Staalovi bývalí kolegové byli jediným týmem, který včera uspěl na domácí půdě. Tón zápasu s New Jersey udali dvěma trefami v rozmezí šestadvaceti sekund v 10. minutě, po přestávce Victor Rask svým druhým gólem v utkání a dvacátým celkově náskok ještě navýšil. Také Ďáblové však poté předvedli rychlostřelbu, branky Bobbyho Farnhama a Travise Zajaca od sebe dělilo padesát vteřin.
Nováček v kleci Devils Scott Wedgewood, jenž absolvoval čtvrtý start v řadě, poprvé inkasoval víc než jeden gól. Hurikáni bodovali v desátém z posledních dvanácti utkání, přeskočili New Jersey na desátém místě Východní konference a se čtyřbodovým odstupem na postupové příčky můžou stále ještě pomýšlet na play off.

Vancouver – Chicago 2:3 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a asistence: 32. Burrows (Vey, Etem), 55. Bärtschi (Horvat, Etem) – 18. Fleischmann (van Riemsdyk, Ehrhoff), 46. Teräväinen (van Riemsdyk, Kane), 58. Ladd (Toews, Hjalmarsson).
Střely na branku: Vancouver 7-6-15=28, Chicago 13-9-10=32. Přesilovky: 0/2 – 0/1.
Brankáři: Miller 29/32 – Darling 26/28.
Hvězdy utkání: Darling (CHI), Bärtschi (VAN), Ladd (CHI).
Česká účast: – Tomáš Fleischmann (11:44, +2, 4 střely, 1+0).

NY Rangers – Pittsburgh 2:3p (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a asistence: 5. E. Staal (Hayes, Fast), 23. E. Staal (Fast, Hayes) – 16. Cullen (Pouliot, Daley), 29. Kessel (Hagelin), 65. Crosby (Letang, Kessel).
Střely na branku: NY Rangers 13-9-5-0=27, Pittsburgh 11-10-9-2=32. Přesilovky: 0/2 – 0/2.
Brankáři: Lundqvist 29/32 – Fleury 25/27.
Hvězdy utkání: Kessel (PIT), E. Staal (NYR), Crosby (PIT).
Česká účast: –

Carolina – New Jersey 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky a asistence: 10. Hainsey (Staal, Slavin), 10. Rask (Lindholm, Faulk), 23. Rask (Skinner) – 27. Farnham, 28. Zajac (Pietila, Palmieri).
Střely na branku: Carolina 14-5-4=23, New Jersey 3-13-9=25. Přesilovky: 1/5 – 0/2.
Brankáři: Ward 23/25 – Wedgewood 20/23.
Hvězdy utkání: Rask, Slavin, Skinner (všichni CAR).
Česká účast: Michal Jordán (15:54, 0, 0 střel, 0+0) – Vojtěch Mozík (14:02, 0, 1 střela, 0+0).