Posledním postupujícím je Nashville

Predátoři odehráli své premiérové sedmé utkání v play off NHL a uspěli v něm. Ducks, kteří jim byli překážkou na cestě do druhého kola, naopak počtvrté řadě v zápase o bytí a nebytí padli. Nashville na soupeřově ledě zvítězil 2:1 a může se začít připravovat na dalšího kalifornského protivníka, série začíná v pátek v San Jose.
„Tahle výhra pro nás znamená strašně moc, ukázala sílu našeho charakteru,“ říká brankář Pekka Rinne. „Z téhle série se můžeme poučit. Měli jsme velice náročného soupeře a ze zápasů s ním si můžeme odnést hodně dobrého. Jsme teď lepším týmem.“
Finský gólman byl klíčovou postavou večera, pochytal šestatřicet střel a kapituloval pouze ve 42. minutě, když při přesilovce Kačerů našel Jacob Silfverberg rychlou přihrávkou od zadního hrazení Ryana Keslera. O deset minut později nestihl Corey Perry zakončit do odkryté klece, takže v celé sérii vyšel střelecky naprázdno. V dalším průběhu zachránila Rinneho tyč.
„Dominovali jsme většině zápasu. Preds nehráli nic moc, my několikrát trefili tyč,“ nechápavě kroutí hlavou anaheimský útočník Andrew Cogliano. „Byl to jeden z našich nejlepších zápasů v sérii, ale nebylo nám souzeno. Nedokážu to vysvětlit.“
Predátoři se k vítězství odpíchli v úvodní třetině. V sedmé minutě zkrotil Colin Wilson poskakující kotouč a bekhendovým blafákem ho poslal na Andersenovo rameno. „Tyhle kotouče je pro obránce těžké kontrolovat. Mike Fisher je přitlačil a já měl štěstí, že puk skončil na mé hokejce.“
V šestnácté minutě Paul Gaustad svým prvním gólem v letošním play off navýšil vedení hostů. Zkušený forvard sklepl nahození kapitána Shea Webera, videorozhodčí potvrdil, že se tak stalo v patřičné výši pod úrovní břevna.
Po návratu z kabin už nesla hlavní tíhu defenzíva Nashvillu podporovaná skvělým Rinnem.
„Většinu času z posledních čtyřiceti minut strávili v našem pásmu, v tomhle jsme mohli odvést lepší práci,“ uznává Roman Josi. „Nakonec jsme to ale dozadu zahráli skvěle, když bylo potřeba.“

Anaheim – Nashville 1:2 (0:2, 0:0, 1:0) – konečný stav série 3:4

Branky a asistence: 42. Kesler (Silfverberg, Lindholm) – 7. Wilson, 16. Gaustad (Weber, Arvidsson).
Střely na branku: Anaheim 9-13-15=37, Nashville 10-6-4=20. Přesilovky: 1/4 – 0/3.
Brankáři: Andersen 18/20 – Rinne 36/37.
Hvězdy utkání: Rinne (NSH), Kesler, Getzlaf (oba ANA).