Rittich vzešel v NHL vítězně z českého brankářského souboje

Winnipeg – Pittsburgh 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)

Branky: 33. Connor, 38. Scheifele, 40. Naměstnikov, 45. Lowry, 48. Appleton, 58. Niederreiter – 26. a 42. Eller, 22. Hayes. Střely na branku: 37:42. Diváci: 13.760. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Appleton, 3. Comrie (všichni Winnipeg).

San Jose – Colorado 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 39. Eklund – 7. a 17. Colton, 50. Kiviranta, 59. Makar. Střely na branku: 26:22. Vítek Vaněček odchytal za San Jose 57:36 minuty, inkasoval tři góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 14.125. Hvězdy zápasu: 1. Colton, 2. Makar (oba Colorado), 3. Eklund (San Jose).

Anaheim – Los Angeles 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)

Branky: 59. R. Strome – 44. Kempe, 39. Laferriere, 59. Fiala, 60. M. Anderson. Střely na branku: 15:37. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 59:23 minuty, inkasoval dva góly z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,8 procenta. David Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas, inkasoval jeden gól z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Diváci: 16.098. Hvězdy zápasu: 1. Kempe (Los Angeles), 2. Dostál (Anaheim), 3. Kopitar (Los Angeles).

Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.