Stastny chce být v další sezóně výraznějším tahounem Blues

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      13. 8. 2015 9:06     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stastny chce být v další sezóně výraznějším tahounem Blues  

Paul Stastny má v plánu převzít ve své druhé sezóně za St. Louis Blues roli lídra týmu. V předchozím ročníku nasbíral v 74 zápasech 46 kanadských bodů, ale v šesti zápasech play off si připsal pouze jeden vstřelený gól a Blues vypadli už v prvním kole s Minnesotou.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Během prvního roku v novém týmu býváte pod drobnohledem a se vším se sžíváte, spíše jste v ústraní. Ale později je třeba být vidět nejen na ledě. Chcete vyhrávat. A když vidíte, že něco nefunguje, tak nemůžete jen tak sedět v koutě a nic neříkat,“ vykládal Stastny. Proto se chce nyní zařadit mezi hlavní tahouny týmu.

„Být vůdcem není jednoduchá role. Musíte k tomu mít ty správné schopnosti a věřit, že jste k tomu stvořený. A někdy můžete mít pocit, že nejste pro své schopnosti tolik využívaný, jak byste mohl být. Jenže když přijdete do nového týmu, a navíc tak dobrého, už tam svoje lídry mají,“ říká americký centr v rozhovoru pro list The Denver Post.

Jeho redaktora pochopitelně zajímal i Stastneho názor na jeho bývalý klub, Colorado Avalanche se naposledy ani nedostali do play off. Podle Stastneho za to ale nemůže jeho odchod z týmu, nýbrž velká konkurence v Západní konferenci.

„Je bláznivé, že šest nebo sedm mužstev nasbíralo po základní části přes 100 bodů. Každý na Západě se zlepšil. I obyčejně horší celky hrály lepší hokej,“ míní devětadvacetiletý rodák z Quebec City.

Stastny byl mezi několika hráči NHL, kteří si v úterý zabruslili na přípravném kempu Univerzity v Denveru. Byl tam například i obránce Avalanche Nikita Zadorov, kterého klub získal na konci června výměnou za Ryan O’Reillyho do Buffala.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.