Vrbata přihrál na vítězný gól, Kane se dočkal prvního hattricku

Ve třetím utkání v řadě bodoval včera český útočník Radim Vrbata. Příspěvky mladoboleslavského rodáka do vancouverské pokladnice se pravidelně střídají, v utkání s Carolinou to byla asistence, a to velice důležitá. Ve čtvrté minutě nastavení při signalizované početní výhodě nabil Vrbata Bo Horvatovi a jeho rána z pravého kruhu skončila v síti, takže Canucks zvítězili 3:2.
V poslední době velice produktivní Horvat (6+3 z šesti startů) se trefil už v základní hrací době, v polovině utkání vrátil hostům vedení. Kosatky ho držely až do 58. minuty, než se Lilesova přihrávka před bránu odrazila za čáru od bránícího Bartkowskiho. Asistence byla připsána také Andreji Nestrašilovi.
I chicagského trenéra Joela Quennevillea překvapilo, když se dozvěděl, že jeho svěřenec Patrick Kane čekal až do včerejška na svůj první hattrick v základní části. V utkání s pořadovým číslem 623 se útočník Jestřábů konečně dočkal a aby toho nebylo  málo, zasloužil se také o zbývající branku proti Torontu. Výhrou 4:1 navlékli Blackhawks desátý korálek na svoji šňůru úspěchů.
Kane s 67 body jednoznačně vede ligové statistiky a s 28 brankami je také na čele střeleckých tabulek, jeho mladému parťákovi Artemiji  Panarinovi (včera 1+2) zase v obou kategoriích patří primát mezi nováčky.
Výsledkem 1:4 skončil také duel v Buffalu, kam zavítali sousedé z Bostonu. Domácí sice v patnácté minutě otevřeli skóre, ale Medvědi dirigovaní Ryanem Spoonerem (1+2) po přestávce srovnali krok a závěrečné dějství už se neslo plně v jejich režii. Rozdílovou branku vsítil při návratu ze šaten kapitán Zdeno Chára.
Bruins ve druhé třetině přežili tři po sobě jdoucí přesilovky soupeře a díky výhře přeskočili Montreal na čtvrtém místě tabulky Atlantické divize.
Stejný výtah vyvezl na třetí příčku Tampu Bay, která zdolala Pittsburgh 5:4 v prodloužení. Snahu Blesků v 63. minutě symbolicky korunoval Vladislav Naměstnikov, jenž tím zkompletoval svůj premiérový hattrick v NHL. Lightning zvítězili počtvrté v řadě.
Ruský hrdina skóroval už po dvou minutách. Podruhé se prosadil v polovině utkání při početní výhodě. Domácí se v té době díky nedisciplinovanosti Tučňáků dostali do dvoubrankového vedení, jenže muži v bílých dresech odpověděli podobně. Drama, během něhož měl o hodně víc práce Andrej Vasilevskij (napočítali mu 36 zákroků), pokračovalo až do závěrečných minut.
V Minnesotě, kam zavítal Winnipeg, měl zápas úplně jiný scénář. Ve čtvrté minutě se z rychlého protiútoku prosadil Blake Wheeler a potom už zůstaly brány zamčené. Nováček v kleci Tryskáčů Connor Hellebuyck se tedy mohl těšit z druhého shutoutu v sezóně i v kariéře, Devan Dubnyk i přes skoro bezchybný výkon odcházel se svěšenou hlavou.
Divochům se v poslední době před vlastními fanoušky příliš nedaří, možná tedy uvítají výlet na kluziště soupeřů. Jeho součástí bude i středeční utkání s Anaheimem, který včera díky čtyřem brankám z úvodní části hry zvítězil nad Dallasem.
Trefy Jakoba Silfverberga a Samiho Vatanena ze čtvrté minuty od sebe dělilo 31 sekund. Skoro stejně krátkou dobu trvalo, než v šestnácté minutě po Lindholmově gólu skóroval Corey Perry. Stars mírnili šestou venkovní porážku v řadě až v dalším průběhu díky práci svých speciálních formací – jednou se prosadili v oslabení, jednou při početní výhodě. Než se ale v 52. minutě prosadil Jamie Benn, dosáhli Ducks nového klubového rekordu: 34 přežitých soupeřových přesilovek za sebou.

Carolina – Vancouver 2:3p (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky a asistence: 19. Versteeg (Slavin, J. Staal), 58. Liles (Nestrašil, Rask) – 14. Vey, 30. Horvat (Fedun, Bartkowski), 64. Horvat (Vrbata, Tanev).
Střely na branku: Carolina 9-19-11-1=40, Vancouver 6-5-7-4=22. Přesilovky: 1/3 – 0/0.
Brankáři: Ward 19/22 – Markström 38/40.
Hvězdy utkání: Markström, Horvat (oba VAN), Versteeg (CAR).
Česká účast: Andrej Nestrašil (18:45, +1, 1 střela, 0+1), Michal Jordán (15:14, -1, 3 střely, 0+0) – Radim Vrbata (14:27, 0, 0 střel, 0+1).

Buffalo – Boston 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky a asistence: 15. Legwand – 22. Beleskey (Spooner, Eriksson), 41. Chára (Spooner, Beleskey), 51. Spooner (Eriksson, Miller), 59. Connolly.
Střely na branku: Buffalo 10-16-8=34, Boston 9-9-13=31. Přesilovky: 0/4 – 0/2.
Brankáři: Lehner 27/30 – Gustavsson 33/34.
Hvězdy utkání: Spooner, Beleskey, Gustavsson (všichni BOS).
Česká účast: –

Toronto – Chicago 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky a asistence: 44. Rielly (Parenteau, Matthias) – 34. Kane (Keith, Panarin), 38. Kane (Panarin, Seabrook), 41. Panarin (Kane, Seabrook), 58. Kane (Teräväinen).
Střely na branku: Toronto 10-8-11=29, Chicago 7-11-11=29. Přesilovky: 0/3 – 2/6.
Brankáři: Reimer 25/28 – Darling 28/29.
Hvězdy utkání: Kane, Panarin, Seabrook (všichni CHI).
Česká účast: Roman Polák (19:27, -1, 1 střela, 0+0) – Michal Rozsíval (13:51, 0, 1 střela, 0+0).

Tampa Bay – Pittsburgh 5:4p (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)

Branky a asistence: 2. Naměstnikov (Stamkos, Něstěrov), 29. Filppula (Johnson, Stamkos), 31. Naměstnikov (Hedman, Filppula), 56. Stralman (Filppula, Paquette), 63. Naměstnikov (Kučerov) – 11. Letang (Crosby, Hörnqvist), 35. Hörnqvist (Malkin, Letang), 51. Daley (Malkin, Kessel), 54. Kunitz (Määttä, Hörnqvist).
Střely na branku: Tampa Bay 7-6-10-2=25, Pittsburgh 8-11-18-3=40. Přesilovky: 2/5 – 1/4.
Brankáři: Vasilevskij 36/40 – Fleury 20/25.
Hvězdy utkání: Naměstnikov, Filppula (oba TBL), Hörnqvist (PIT).
Česká účast: Ondřej Palát (19:40, -1, 0 střel, 0+0), Andrej Šustr (18:17, -1, 0 střel, 0+0).

Minnesota – Winnipeg 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a asistence: 4. Wheeler (Little).
Střely na branku: Minnesota 13-4-7=24, Winnipeg 9-12-5=26. Přesilovky: 0/3 – 0/2.
Brankáři: Dubnyk 25/26 – Hellebuyck 24/24.
Hvězdy utkání: Hellebuyck, Wheeler (oba WPG), Dubnyk (MIN).

Anaheim – Dallas 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)

Branky a asistence: 4. Silfverberg (Manson, Hagelin), 4. Vatanen (Cogliano, Thompson), 16. Lindholm (Kesler, Silfverberg), 16. Perry (Theodore, Getzlaf) – 22. Janmark (Moen), 52. Ja. Benn (Spezza, Demers).
Střely na branku: Anaheim 19-7-9=35, Dallas 7-6-11=24. Přesilovky: 1/3 – 1/4.
Brankáři: Andersen 22/24 – Lehtonen 31/35.
Hvězdy utkání: Silfverberg, Lindholm, Vatanen (všichni ANA).
Česká účast: Jiří Sekáč (7:21, 0, 0 střel, 0+0) – Aleš Hemský (13:48, -1, 0 střel, 0+0).