Výsledky NHL z 24. dubna: Neuvirth inkasoval pouze jednou, Flyers přesto končí. Loučí se i Florida a Minnesota

V posledních třech utkáních za Philadelphii dostal Michal Neuvirth ze 105 střel, které na něho vyslali hráči Capitals, jen dvě branky. Dvakrát to na vítězství stačilo, potřetí už ne. Po nedělní porážce 0:1 se Letci s play off loučí, do druhého kola postupuje díky bilanci 4-2 na zápasy Washington. Jeho příštím soupeřem bude Pittsburgh.
Včera odpoledne držel Neuvirth čisté konto do 29. minuty, než ho po rychlé kombinační akci hostů překonal z pravého kruhu po Johanssonově přihrávce Nicklas Bäckström. Celkem si rodák z Ústí nad Labem připsal 28 zákroků, o dva méně než jeho protějšek Braden Holtby, jenž zaznamenal druhý shutout v sérii a svoji dvacátou výhru v play off, čímž v klubových tabulkách vyrovnal dosud vedoucího Olafa Kölziga.
Flyers na začátku prostředního dějství promarnili dvojnásobnou početní výhodu, umocněnou tím, že Bäckström byl na lavici hanby vykázán na čtyři minuty. Doznívající klasickou přesilovku ukončilo Whiteovo vyloučení na opačné straně, chvíli po jeho návratu hosté skórovali.
V Brooklynu dělila Floridu minuta od toho, aby si vynutila sedmý zápas na domácí půdě, kapitán Ostrovanů John Tavares však byl proti. Nejprve 53 sekund před vypršením základní hrací doby při power play srovnal na 1:1, když uklidil z brankoviště volný puk po Leddyho průniku. V polovině druhého prodloužení zakončil podruhé bekhendovou střelou z otočky po objetí Luongovy klece.
Při obou Tavaresových gólech byl na ledě přítomný Marek Židlický, ale bod si nepřipsal. Na druhé straně vyšel znovu naprázdno Jaromír Jágr. Český veterán se už ve 37. utkání play off v řadě nedočkal branky, ale 208. startem alespoň vyrovnal Waynea Gretzkyho na šestnáctém místě historických statistik. Další však už letos nepřidá, do druhého kola postupují Islanders, začnou zřejmě ve čtvrtek na ledě Tampy Bay.
Jediný gól Panterů padl v závěru první třetiny, kdy se střela Jonathana Huberdeaua z prostoru mezi kruhy lehce otřela o Leddyho nohu a skončila za zády Thomase Greisse. Německému brankáři napočítali celkem 41 zákroků, Roberto Luongo si jich připsal o osm více.
Ve zbývajícím utkání včerejšího programu maskovaní muži za hlavní hrdiny nebyli. Devan Dubnyk z Minnesoty inkasoval čtyřikrát během prvních dvou třetin a zdálo se, že Dallas poklidně spěje k vítězství, které mu zaručí postup do další fáze. Divoši však v posledním dějství vměstnali tři góly do pěti minut a zdramatizovali vývoj. Částečné uklidnění pro Stars přinesla v 51. minutě šťastná Goligoskiho trefa, na jejímž počátku bylo vyhrané vhazování nejproduktivnějšího hráče večera Jasona Spezzy (1+3). Minnesotě se ještě podařilo snížit, ale už ne srovnat.
Jamie Benn bodoval ve všech šesti zápasech série a pokud se prosadí i příště, vyrovná klubový rekord Dina Ciccarelliho z roku 1983. Už nyní mu s deseti body patří první příčka statistik play off, Spezza (spolu s Johnem Tavaresem) následuje v těsném odstupu.
Stars se soupeře pro druhé kolo dozvědí po pondělním duelu mezi St. Louis a Chicagem, každopádně budou začínat doma.

Philadelphia – Washington 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) – konečný stav série 2:4

Branky a asistence: 29. Bäckström (Johansson, Ovečkin).
Střely na branku: Philadelphia 5-10-11=26, Washington 12-11-6=29. Přesilovky: 0/3 – 0/5.
Brankáři: Neuvirth 28/29 – Holtby 26/26.
Hvězdy utkání: Bäckström (WSH), Neuvirth (PHI), Holtby (WSH).
Česká účast: Radko Gudas (20:18, -1, 0 střel, 0+0), Jakub Voráček (19:07, 0, 3 střely, 0+0), Michal Neuvirth.

NY Islanders – Florida 2:1p (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0) – konečný stav série 4:2

Branky a asistence: 60. Tavares (Kuljomin, Leddy), 91. Tavares (Okposo, Quine) – 19. Huberdeau (Trocheck, Jokinen).
Střely na branku: NY Islanders 7-10-15-15-4=51, Florida 5-12-13-8-4=42. Přesilovky: 0/3 – 0/3.
Brankáři: Greiss 41/42 – Luongo 49/51.
Hvězdy utkání: Tavares, Greiss, Leddy (všichni NYI).
Česká účast: Marek Židlický (21:33, +2, 0 střel, 0+0) – Jiří Hudler (11:20, 0, 2 střely, 0+0), Jaromír Jágr (27:07, 0, 3 střely, 0+0).

Minnesota – Dallas 4:5 (0:3, 0:1, 1:4) – konečný stav série 2:4

Branky a asistence: 44. Spurgeon (Granlund, Koivu), 45. Brodin (Haula, Niederreiter), 49. Spurgeon (Koivu, Suter), 56. Pominville (Brodin, Niederreiter) – 6. Klingberg (Spezza, Ja. Benn), 10. Spezza (Jänmark, Eaves), 19. Sharp (Eakin, Ja. Benn), 40. Ja. Benn (Sharp, Spezza), 51. Goligoski (Jänmark, Spezza).
Střely na branku: Minnesota 6-7-16=29, Dallas 13-5-6=24. Přesilovky: 2/4 – 1/2.
Brankáři: Dubnyk 19/24 – Lehtonen 25/29.
Hvězdy utkání: Koivu (MIN), Spezza (DAL), Spurgeon (MIN).
Česká účast: – Radek Faksa (17:18, -1, 1 střela, 0+0), Aleš Hemský (14:43, -1, 2 střely, 0+0).