Výsledky NHL z 27. února: Neuvirth s Mrázkem slavili výhry, Faksa nahrál na dvě branky

V prvním utkání sobotního programu NHL zvítězila Philadelphia nad Arizonou 4:2, podle zámořských novinářů především zásluhou Michala Neuvirtha. Český gólman byl vyhlášen nejlepším mužem zápasu, v němž zlikvidoval 29 střel soupeře. Flyers se díky výhře přiblížili poslední postupové příčce, ale další výsledky mohou jejich postavení zhoršit.
Letcům vyšla zejména úvodní třetina, z níž odcházeli s dvoubrankovým náskokem. Vypracovali si ho krátce před odchodem do kabin, když se v rychlém sledu prosadili Claude Giroux při početní výhodě a Sam Gagner. V případě kapitána Philadelphie se jednalo o jeho jubilejní 500. bod v kariéře.
Vítězství slavil i druhý z českých gólmanů, kteří byli včera v akci. Petr Mrázek si ho vychutnal o to víc, že bylo umocněné atmosférou zápasu pod širým nebem hraným na stadiónu Coors Field v Denveru. Před padesátitisícovou návštěvou zdolala Rudá křídla domácí mužstvo 5:3, k čemuž ostravský rodák přispěl dokonce asistencí u závěrečné branky Darrena Helma.
Detroitu perfektně vyšla poslední třetina, v níž čtyřikrát skóroval. Rozhodnutí padlo minutu před sirénou z hole Brada Richardse, který je s pěti starty rekordmanem v počtu startů ve venkovních utkáních. Zkušený útočník byl po Kronwallově nahození na bránu jako první u vyraženého puku a obloučkem ho poslal za záda Semjona Varlamova.
Radek Faksa figuroval u obou gólů Dallasu v zápase s NY Rangers, jenže hosté dokázali víc. Dvakrát byli Jezdci o krok napřed, dvakrát domácí po pár minutách srovnali krok. Když se tak stalo v 56. minutě po Faksově obětavém pádu na modré čáře, vypadalo to na prodloužení, ale newyorský tým tentokrát rychle převzal otěže zpět do svých rukou. Oleksiakovi se nepodařilo vyhodit kotouč z pásma a potom už se mohl jen vztekat, když Kevin Klein z Fastovy přihrávky rozhodl.
Hokejisté Floridy ještě bez nových spoluhráčů přivezli bod z Columbusu, ale měli blízko k oběma. Od dvanácté minuty vedli, když Jágrovu nahrávku tečoval v brankovišti Aleksander Barkov, v polovině utkání rozvlnili síť znovu. Poté se však třikrát prosadili Blue Jackets a o tom, že se bude nastavovat, rozhodla až přesilovka Panterů pět minut před vypršením základní doby. V prodloužení gól nepadl, při nájezdech uspěl pouze Brandon Dubinsky.
Jaromír Jágr díky asistenci ztrácí v historických tabulkách na třetího Gordieho Howea už jen tři body. Jussi Jokinen, jenž rovněž asistoval u Barkovovy branky, zaokrouhlil svoji bilanci v NHL na 500 bodů.
Ottawský Mika Zibanejad třemi brankami v rozmezí 2:38 minut závěrečné třetiny otočil vývoj kanadského derby s Calgary. První hattrick švédského útočníka v zámořské kariéře ponese označení „čistý“ a je zároveň nejrychlejším v klubových dějinách, výkon Mariána Hossy z roku 2003 pokořil Zibanejad o čtyři a půl minuty. Senators zvítězili 6:4.
Tříbrankový večer prožil v sobotu také Filip Forsberg. Nashvillskému mladíkovi se povedl hattrick podruhé během čtyř dnů, po Torontu se s jeho uměním seznámili také Bluesmani. V tradičně dobrém světle se představil také strážce svatyně Predátorů Pekka Rinne, jehož 28 zákroků podtrhlo výhru 5:0.

Philadelphia – Arizona 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 10. Laughton (Cousins, Streit), 18. Giroux (Streit, Schenn), 19. Gagner (Couturier, Streit), 58. Bellemare (Simmonds, Schenn) – 14. Richardson (Domi, Doan), 47. Ekman-Larsson (Boedker, Stone).
Střely na branku: Philadelphia 15-9-9=33, Arizona 12-12-7=31. Přesilovky: 1/4 – 0/4.
Brankáři: Neuvirth 29/31 – Domingue 29/33.
Hvězdy utkání: Neuvirth, Streit, Giroux (všichni PHI).
Česká účast: Radko Gudas (20:13, 0, 2 střely, 0+0), Michal Neuvirth – Martin Hanzal (18:45, -1, 3 střely, 0+0), Zbyněk Michálek (15:38, 0, 1 střela, 0+0).

Dallas – NY Rangers 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a asistence: 30. Sceviour (Seguin, Faksa), 56. Ničuškin (Sceviour, Faksa) – 25. Kreider (Yandle, Brassard), 49. McDonagh (Lindberg, Stalberg), 58. Klein (Stepan, Fast).
Střely na branku: Dallas 10-13-15=38, NY Rangers 8-11-10=29. Přesilovky: 0/0 – 1/3.
Brankáři: Lehtonen 26/29 – Lundqvist 36/38.
Hvězdy utkání: Lundqvist (NYR), Sceviour (DAL), McDonagh (NYR).
Česká účast: Radek Faksa (12:38, +2, 0 střel, 0+2), Aleš Hemský (5:13, 0, 0 střel, 0+0).

Colorado – Detroit 3:5 (2:1, 0:0, 1:4)

Branky a asistence: 8. MacKinnon (Landeskog), 15. Barrie (Comeau, Grigorenko), 54. Tanguay (Landeskog, MacKinnon) – 6. Tatar, 42. Nyquist (Sheahan, Tatar), 54. Abdelkader (Helm, Glendening), 60. Richards (Kronwall), 60. Helm (Mrázek, Kronwall).
Střely na branku: Colorado 14-4-9=27, Detroit 11-4-13=28. Přesilovky: 0/3 – 0/5.
Brankáři: Varlamov 23/27 – Mrázek 24/27.
Hvězdy utkání: Richards, Tatar (oba DET), MacKinnon (COL).
Česká účast: – Petr Mrázek.

Columbus – Florida 4:3n (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 32. Hartnell (Wennberg), 44. Jones (Dubinsky, Foligno), 48. Saad (Hartnell, Wennberg) – 12. Barkov (Jágr, Jokinen), 31. Trocheck (Petrovic, Wilson), 55. Shaw (Bjugstad, Kulikov).
Samostatné nájezdy: Dubinsky. Neproměnili: Atkinson, Wennberg – Barkov, Bjugstad, Trocheck.
Střely na branku: Columbus 1-10-11-3=25, Florida 13-11-6-1=31. Přesilovky: 1/4 – 1/6.
Brankáři: Korpisalo 28/31 – Luongo 22/25.
Hvězdy utkání: Dubinsky, Wennberg, Jones (všichni CBJ).
Česká účast: – Jaromír Jágr (20:08, +1, 2 střely, 0+1).

Nashville – St. Louis 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a asistence: 6. Smith (Ribeiro, Forsberg), 21. Forsberg (Granberg, Smith), 26. Forsberg (Smith, Ribeiro), 35. Forsberg (Ribeiro, Josi), 45. Wilson (Arvidson, Bitetto).
Střely na branku: Nashville 15-9-5=29, St. Louis 9-9-10=28. Přesilovky: 1/5 – 0/1.
Brankáři: Rinne 28/28 – Allen 19/23, Copley (od 35:34) 5/6.
Hvězdy utkání: Forsberg, Rinne, Smith (všichni NSH).
Česká účast: – Dmitrij Jaškin (12:42, 0, 1 střela, 0+0).

Pittsburgh – Winnipeg 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a asistence: 21. Letang (Hörnqvist, Kunitz), 21. Hagelin (Cole, Pouliot), 46. Wilson (Pouliot, Bonino), 51. Hagelin (Kessel, Cole) – 32. Wheeler (Byfuglien, Ehlers).
Střely na branku: Pittsburgh 9-13-11=33, Winnipeg 8-10-10=28. Přesilovky: 0/1 – 1/2.
Brankáři: Fleury 27/28 – Hutchinson 29/33.
Hvězdy utkání: Hagelin, Pouliot, Cole (všichni PIT).
Česká účast: – Ondřej Pavelec.

Montreal – Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a asistence: 8. Galchenyuk (Andrighetto, Eller), 31. Smith-Pelly (McCarron, Jemelin), 47. Pacioretty (Markov, Subban), 49. Pacioretty (Pateryn, Plekanec) – 6. Hunwick (Leipsic, Boyes).
Střely na branku: Montreal 8-19-9=36, Toronto 8-14-10=32. Přesilovky: 0/4 – 0/2.
Brankáři: Condon 31/32 – Bernier 32/36.
Hvězdy utkání: Condon, Pacioretty, Eller (všichni MTL).
Česká účast: Tomáš Plekanec (17:08, +2, 1 střela, 0+1).

Calgary – Ottawa 4:6 (2:1, 2:1, 0:4)

Branky a asistence: 7. Colborne (Bennett, Backlund), 8. Monahan (Gaudreau, Brodie), 31. Gaudreau (Brodie), 40. Gaudreau (Monahan, Brodie) – 19. Smith (Karlsson, Stone), 35. Paul (Lazar, Hoffman), 47. Zibanejad, 48. Zibanejad (Chiasson, Karlsson), 49. Zibanejad (Stone, Hoffman), 60. Pageau (Stone, Ceci).
Střely na branku: Calgary 12-13-13=38, Ottawa 4-13-9=26. Přesilovky: 1/3 – 1/3.
Brankáři: Ortio 20/25 – Anderson 34/38.
Hvězdy utkání: Zibanejad (OTT), Gaudreau, Brodie (oba CGY).
Česká účast: Michael Frolík (15:13, -1, 2 střely, 0+0), Jakub Nakládal (12:38, -2, 0 střel, 0+0).

Los Angeles – Buffalo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a asistence: 25. Pearson (Martinez, Scuderi), 54. Pearson (Muzzin, Lecavalier).
Střely na branku: Los Angeles 7-15-13=35, Buffalo 8-7-8=23. Přesilovky: 0/2 – 0/3.
Brankáři: Enroth 23/23 – Lehner 33/35.
Hvězdy utkání: Pearson, Enroth, Lecavalier (všichni LAK).