- Reklama -

Český bek míří do organizace Panthers

- Reklama -

Český obránce Mikuláš Hovorka podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Floridou. 22letý odchovanec pražské Slavie má za sebou dvě extraligové sezony a do Motoru České Budějovice zamířil předloni z první ligy z mateřského klubu.

„Mikuláš je robustní obránce, který se ukazoval v dobrém světle posledních pár sezon v Evropě. Těším se na to, jak bude pokračovat ve svém rozvoji v našem systému,“ řekl generální manažer Panthers Bill Zito.

Hovorka si v této sezoně v extralize připsal v 51 zápasech základní části pět branek a 11 asistencí. Ve třech zápasech play off zaznamenal dvě přihrávky. Celkově v extralize sehrál 93 zápasů, má na kontě 24 bodů (8+16) a nasbíral 70 trestných minut.

Nedraftovaný Hovorka v tomto ročníku také debutoval v české reprezentaci. Na prosincových Švýcarských hrách v Curychu a na Švédských hrách v Karlstadu v pěti duelech nebodoval.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -