- Reklama -

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu ukončil kariéru

- Reklama -

Pittsburgh se svou snahou o návrat do play-off v této sezóně neuspěl a ve středu odehrál svůj poslední zápas v sezóně. Pro útočníka Jeffa Cartera se jednalo i o poslední klání v kariéře.

39letý Kanaďan potvrdil po prohře s Islanders, že nadobro pověsí brusle na hřebík. Na svém kontě má 1321 zápasů základní části NHL s bilancí 442 gólů a 409 asistencí a 133 duelů play-off se ziskem 84 bodů (47+37).

Carter získal dva Stanley Cupy s Los Angeles (2012 a 2014), v jehož dresu odehrál nejvíce zápasů. Předtím působil ve Philadelphii, která jej draftovala v roce 2003 z 11. místa, a krátce v Columbuse. Součástí Penguins byl od sezóny 2020/21.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -