- Reklama -

Fasel: Vyloučení Ruska je hystérie

- Reklama -

Bývalý prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel odsuzuje rozhodnutí současného vedení světového hokeje o zákazu startu ruských a běloruských reprezentací na květnovém MS ve Finsku.

Sport reagoval na ruskou invazi na Ukrajinu zostra. Vícero mezinárodních sportovních federací pozastavilo členstvím oběma zemím, respektive jejich sportovcům. A IIHF není výjimkou.

„Nerozumím tomu. Myslím si, že o tom bude muset rozhodnout kongres. MS se konají v květnu a do té doby se situace může změnit…To, co se děje nyní, je čistá hystérie,“ uvedl Fasel. Ten se netají svou náklonnosti k Rusku a jejímu prezidentovi.

„Putin toho za krátký čas dokázal hodně. Úspěšně spravuje zemi o rozloze jedenácti časových pásem a přibližně sto jazyky. Za tohle ho obdivuju,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Sonntags Blick v září minulého roku.

- Reklama -
A po invazi na Ukrajinu svůj názor nezměnil. „Osm let se o Donbas nikdo nestaral. Bylo tam 14 tis. mrtvých. Nikdo nic neudělal. Jsme ve 21. století a stále jsme nepochopili, že válka není řešením. Západ je za to částečně zodpovědný. Válka nemůže změnit mou lásku k Rusku. Milujem ten lid,“ svěřil se někdejší špičkový funkcionář IIHF.
- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -