- Reklama -

Finále Stanley Cupu: Florida dál deptá Oilers a vede 2:0 v sérii

- Reklama -

Hokejisté Florida Panthers využili i ve druhém finále Stanley Cupu výhodu domácího prostředí a porazili v Amerant Bank Areně Edmonton Oilers 4:1. V sérii na čtyři vítězné vedou 2:0 na zápasy a dva úspěchy jim chybí k premiérovému triumfu.

Dvěma góly zazářil Evan Rodrigues, který v čase 43:11 vstřelil vítěznou branku a o devět minut později zvýšil na 3:1. Dvě asistence si připsal Anton Lundell.

“Od začátku tréninkového kempu tvrdě pracujeme a vyplácí se to. Každý z hráčů je ve výborné kondici. Všichni jsme válečníci a celých 60 minut snažíme dodržovat všechno, co máme,“ hodnotil po zápase klíčový útočník Matthew Tkachuk. jenž v dosavadních 19 utkáních v play off posbíral 19 bodů (5+14).

Teď jsou Oilers jsou přitlačení ke zdi. Musejí se z toho rychle oklepat a doma zabrat. Pozor si opět budou muset dát na to, aby jim soupeř neukázal sílu především ve třetí části. To už by s McDavidem a spol. mohlo zamávat tak, že by se sen o Stanley Cupu mohl rozplynout.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -