Krejčí na vše nestačil, Pavelec neodolal tlaku Ostrovanů

Tři branky vstřelil Boston v pondělním odpoledním utkání s Tampou Bay, ve všech měl prsty David Krejčí. Po zaznění závěrečné sirény ovšem odjížděli do šaten spokojenější krajánci na druhé straně. Lightning udeřili šestkrát, jeden z jejich gólů vsítil Ondřej Palát.
Krejčí, kterého později vyhlásili třetí hvězdou večera, úřadoval jako člen trestného komanda. Ve 3. minutě tvrdě pálil z vrcholu levého kruhu, jeho střelu ještě zastínil Loui Eriksson. Ve 12. minutě se role vyměnily, šternberský rodák byl na počátku akce zakončené švédským útočníkem. Medvědi sice dvoubrankový náskok promarnili a v polovině utkání dokonce prohrávali, ale při Carleho vyloučení se zmíněné dvojici podařilo ještě jednou srovnat stav.
Od domácích to ale bylo už všechno. Rovněž hostům se dařilo využívat početní výhody, což už v 17. minutě ukázal Palát, a když se pět minut před druhou přestávkou podařilo Stevenu Stamkosovi při přesilovce zaokrouhlit svoji bilanci v NHL na 500 bodů, muži v černém už nedokázali najít odpověď. V závěrečném dějství se Blesky prosadily ještě dvakrát.

Pavelec chytil i trestné střílení, ale bylo to málo

Čtyřicet střel z holí hokejistů NY Islanders Ondřej Pavelec strážící klec Winnipegu pochytal, tři mu proklouzly. Když poté Tryskáči za ne zcela beznadějného stavu českého reprezentanta odvolali na lavičku, inkasovali počtvrté. Ostrovanům se po pátečním nepodařeném pokusu povedlo napodruhé pokřtít Barclays Center (zaplněné ovšem jen ze 70 procent) výhrou 4:2.
Tón udával kapitán, John Tavares nejprve u dvou gólů asistoval a v 31. minutě při přesilovce vstřelil i vítěznou trefu, na níž mu nahrál Marek Židlický. Hosté se dostali k prvnímu ohrožení Greissovy pevnosti až v půlce úvodní třetiny a k otěžím teprve za stavu 0:3, kdy Mark Scheifele naplnil svoji letošní osobní normu gólu na zápas.
Kontaktní branku vsítil Dustin Byfuglien v 52. minutě. Pavelec poté ještě udržel naděje svého týmu, když vychytal Tavarese při trestném střílení. Gólovou tečku Joshe Baileyho už sledoval pouze ze střídačky, Jets poprvé v sezóně padli.

Boston – Tampa Bay 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Branky a asistence: 3. Krejčí (Krug, Bergeron), 12. Eriksson (Krug, Krejčí), 33. Eriksson (Krejčí, Krug) – 16. Boyle (Hedman, Naměstnikov), 17. Palát (Johnson, Stralman), 25. Boyle, 36. Stamkos (Stralman, Johnson), 46. Drouin (Condra, Hedman), 56. Filppula (Killorn, Brown).
Střely na branku: Boston 13-10-7=30, Tampa Bay 9-8-6=23. Přesilovky: 3/4 – 2/4. Diváci: 17.565.
Brankáři: Rask 17/23 – Bishop 27/30.
Hvězdy utkání: Boyle (TBL), Eriksson, Krejčí (oba BOS).
Česká účast: David Krejčí (20:57, -1, 4 střely, 1+2), David Pastrňák (16:43, -2, 5 střel, 0+0) – Ondřej Palát (17:19, 0, 2 střely, 1+0), Andrej Šustr (16:12, +2, 0 střel, 0+0).

NY Islanders – Winnipeg 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a asistence: 20. Strome (Okposo, Tavares), 27. Nelson (Tavares, Boychuk), 31. Tavares (Lee, Židlický), 60. Bailey (Nielsen, Okposo) – 36. Scheifele (Ehlers, Perreault), 52. Byfuglien (Perreault, Wheeler).
Střely na branku: NY Islanders 16-20-8=44, Winnipeg 6-9-9=24. Přesilovky: 2/6 – 1/3. Diváci: 11.183.
Brankáři: Greiss 22/24 – Pavelec 40/43.
Hvězdy utkání: Tavares, Nelson (oba NYI), Scheifele (WPG).
Česká účast: Marek Židlický (16:47, 0, 0 střel, 0+1) – Ondřej Pavelec.