- Reklama -

McDavid táhl obrat Edmontonu, hlavní hvězdou byla ale hokejka brankáře Stars

- Reklama -

Hokejisté Edmonton Oilers odmítli dokonalým obratem trhák Dallas Stars a vyrovnali ve finále Západní konference na 2:2 na zápasy. Prohrávali sice už v úvodu středečního utkání doma v Rogers Place 0:2, ale nakonec slavili vítězství 5:2.

Třemi body za tři asistence se pod něj podepsal kapitán Oilers Connor McDavid, který se díky tomu dostal do čela produktivity play off před spoluhráče Leona Draisaitla. V 16 zápasech nasbíral 28 bodů za čtyři branky a 24 přihrávek. Draisaitl má díky jedné trefě bilanci 26 bodů za 10 přesných zásahů a 16 asistencí.

Přitom všichni členové týmu Stars, živí i neživí dělali vše možné i nemožné, aby tlaku Oilers zabránili. Když mohl McDavid dorážet do prázdné branky, i hůl brankáře Jakea Oettingera, která bezvládně ležela za ním, poté co ji musel pustit, si řekla ne a McDavidovu jasnou gólovku nepustila za brankovou čáru.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -