Rozsíval asistoval u chicagské výhry, Voráček zařídil Letcům prodloužení. Bodovali i Hemský s Fleischmannem

Jako kdyby byl bodový „výpadek“ Patricka Kanea v úterním zápase s Coloradem jen krátkým vydechnutím před startem další série. Ve čtvrtek si útočník Chicaga připsal asistenci proti Edmontonu a v sobotu odpoledne byl ústřední postavou střetnutí s Buffalem. 34 sekund před sirénou poslal utkání do prodloužení a v pozdějších nájezdech byl jediným, kdo rozvlnil síť.
Než ale nasvítili scénu pro vedoucího muže statistik, činili se jiní. V sedmé minutě po vyhození Michala Rozsívala ujel pomalému Kaneovu jmenovci v sestavě Sabres Dennis Rasmussen a otevřel skóre. V téměř totožném čase prostředního dějství Cody Franson při střele od pravého mantinelu využil skutečnosti, že Corey Crawford po vyjetí z klece ještě nestačil zaujmout správnou pozici – 1:1.
Už se zdálo, že půjde o poslední příspěvek v normální hrací době, ale Sabres se zásluhou Ryana O’Reillyho v čase 56:40 výrazně přiblížili zisku bodů. Jenže jak už bylo řečeno, Jestřábi měli ještě v záloze Patricka Kanea – kterému ovšem domácí v závěru výrazně usnadnili roli dvojnásobným vyloučením. Vyrovnávací gól padl v poslední vteřině přesilovky, navíc při hře hostů bez brankáře.
Jakub Voráček v sobotu počtvrté v řadě bodoval, když v 55. minutě střelou z levého kruhu poslal do prodloužení zápas mezi Columbusem a Philadelphií. Na výhru nad Blue Jackets ale Letci ani popáté v řadě nedosáhli. Za stavu 2:2 přišly ke slovu nájezdy, v nichž už český útočník finského nováčka Joonase Korpisala nepřekonal. V šesté sérii rozhodl o vítězi Brandon Dubinsky.
Modrokabátníci si během čtyřiceti minut vypracovali dvougólový náskok, ale Flyers trpělivě čekali na své příležitosti a ve třetí třetině srovnali stav. V závěrečných minutách je udržel ve hře brankář Steve Mason, který zastavil brejk Matta Calverta.
Na rozdíl od předchozích dvou případů se v duelu mezi Dallasem a Montrealem žádné drama nekonalo. Domácí dvěma slepenými góly v úvodu druhé třetiny odskočili soupeři na 3:0 a následná Carrova přesilovková branka po nepřesné střele Tomáše Fleischmanna je na jejich cestě pouze přibrzdila. Jamie Benn se dvěma brankami (k nimž přidal ještě asistenci) dostal do čela střeleckých tabulek, jeho účet čítá už 22 gólů.
Pod výsledkem 6:2 je podepsán také Aleš Hemský, který ve druhé minutě asistoval u úvodní trefy Jasona Spezzy. Ten se třemi body (1+2) vyrovnal Bennovi. Canadiens nabídli soupeři osm přesilovek, nelze se tedy divit, že k šesti porážkám z posledních sedmi startů přidali další.

Buffalo – Chicago 2:3n (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 27. Franson (Eichel, E. Kane), 57. R. O’Reilly (Reinhart, McCabe) – 7. Rasmussen (Rozsíval), 60. P. Kane (Panarin, Keith).
Samostatné nájezdy: P. Kane. Neproměnili: R. O’Reilly, Ennis, Girgensons – Toews.
Střely na branku: Buffalo 5-14-7-1=27, Chicago 6-9-11-2=28. Přesilovky: 0/2 – 1/3.
Brankáři: Johnson 26/28 – Crawford 25/27.
Hvězdy utkání: P. Kane (CHI), Johnson, R. O’Reilly (oba BUF).
Česká účast: – Michal Rozsíval (14:55, 0, 0 střel, 0+1).

Columbus – Philadelphia 3:2n (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 15. Saad (Dubinsky, Connauton), 39. Murray (Foligno, Hartnell) – 46. Laughton (Read, Schultz), 55. Voráček (Couturier, Gostisbehere).
Samostatné nájezdy: Atkinson, Dubinsky – Simmonds. Neproměnili: Johansen, Wennberg, Foligno, Saad – Giroux, Voráček, Laughton, Read, B. Schenn.
Střely na branku: Columbus 16-10-8-3=37, Philadelphia 9-10-12-1=32. Přesilovky: 1/6 – 0/2.
Brankáři: Korpisalo 30/32 – Mason 35/37.
Hvězdy utkání: Korpisalo (CBJ), Mason (PHI), Dubinsky (CBJ).
Česká účast: – Radko Gudas (20:52, -1, 1 střela, 0+0), Jakub Voráček (19:18, +1, 4 střely, 1+0), Michal Neuvirth.

Dallas – Montreal 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Branky a asistence: 2. Spezza (Hemský), 22. Ja. Benn, 24. Sharp (Seguin, Spezza), 34. Seguin (Goligoski, Ja. Benn), 41. Ja. Benn (Sharp, Spezza), 45. Eaves (Fiddler) – 32. Carr (Fleischmann, Subban), 45. Byron (Flynn).
Střely na branku: Dallas 8-13-6=27, Montreal 11-6-6=23. Přesilovky: 3/8 – 1/6.
Brankáři: Niemi 21/23 – Condon 17/23, Tokarski (od 44:27) 4/4.
Hvězdy utkání: Jamie Benn, Spezza, Seguin (všichni DAL).
Česká účast: Aleš Hemský (14:22, 0, 1 střela, 0+1) – Tomáš Plekanec (16:09, -1, 1 střela, 0+0), Tomáš Fleischmann (15:54, -1, 4 střely, 0+1).

Toronto – Los Angeles 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)

Branky a asistence: 6. Komarov (Hunwick, Grabner), 44. Grabner (Kadri, Hunwick), 54. Grabner (Kadri, Komarov), 57. Komarov (Rielly, Grabner), 58. Froese (Boyes, Matthias).
Střely na branku: Toronto 7-12-15=34, Los Angeles 9-8-9=26. Přesilovky: 0/0 – 0/1.
Brankáři: Bernier 26/26 – Enroth 29/34.
Hvězdy utkání: Bernier, Grabner, Komarov (všichni TOR).
Česká účast: Roman Polák (21:05, 0, 2 střely, 0+0).

St. Louis – Calgary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a asistence: 2. Tarasenko (Gunnarsson, Steen), 4. Parayko (Tarasenko), 35. Lehterä (Steen, Tarasenko) – 45. Monahan (Giordano, Jooris), 57. Giordano (Backlund, Jones).
Střely na branku: St. Louis 7-6-9=22, Calgary 8-15-15=38. Přesilovky: 0/0 – 0/4.
Brankáři: Elliott 36/38 – Rämö 19/22.
Hvězdy utkání: Tarasenko, Parayko, Elliott (všichni STL).
Česká účast: Dmitrij Jaškin (12:16, 0, 1 střela, 0+0) – Jiří Hudler (17:25, 0, 1 střela, 0+0).

New Jersey – Anaheim 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 56. Cammalleri (Stempniak, Severson) – 8. Stewart (Bieksa), 20. Kesler (Perry).
Střely na branku: New Jersey 7-10-5=22, Anaheim 8-5-5=18. Přesilovky: 0/2 – 0/0.
Brankáři: Kinkaid 16/18 – Andersen 21/22.
Hvězdy utkání: Kesler (ANA), Cammalleri (NJD), Andersen (ANA).
Česká účast: Jiří Tlustý (11:03, -1, 0 střel, 0+0), Patrik Eliáš (10:31, 0, 1 střela, 0+0) – Jiří Sekáč (14:23, 0, 2 střely, 0+0).

Pittsburgh – Carolina 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a asistence: 22. Malkin (Daley, Crosby) – 5. J. Staal (Faulk, Rask), 15. Liles (Pesce).
Střely na branku: Pittsburgh 13-13-12=38, Carolina 9-12-5=26. Přesilovky: 1/2 – 2/4.
Brankáři: Murray 24/26 – Ward 37/38.
Hvězdy utkání: Liles, Ward (oba CAR), Murray (PIT).
Česká účast: – Andrej Nestrašil (17:19, 0, 5 střel, 0+0).

Nashville – Minnesota 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a asistence: 1. Forsberg (Weber, Ribeiro), 15. Ribeiro (Weber, Josi), 29. Neal (Järnkrok, Arvidsson) – 29. Parise (Scandella, Granlund), 49. Zucker (Koivu).
Střely na branku: Nashville 13-14-12=39, Minnesota 7-6-9=22. Přesilovky: 1/5 – 0/1.
Brankáři: Rinne 20/22 – Dubnyk 36/39.
Hvězdy utkání: Ribeiro, Weber (oba NSH), Zucker (MIN).
Česká účast: –

Arizona – NY Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a asistence: 18. Ekman-Larsson (Duclair, Rieder).
Střely na branku: Arizona 7-7-15=29, NY Islanders 8-10-7=25. Přesilovky: 0/2 – 0/3.
Brankáři: Domingue 25/25 – Halák 28/29.
Hvězdy utkání: Domingue, Ekman-Larsson, Rieder (všichni ARI).
Česká účast: Martin Hanzal (15:05, +1, 1 střela, 0+0) – Marek Židlický (16:47, 0, 0 střel, 0+0).

Colorado – Edmonton 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a asistence: 2. Comeau (Söderberg, Johnson), 17. Barrie (MacKinnon, Landeskog), 35. Holden (Mitchell), 48. Iginla (Tanguay), 57. Skille (McLeod, Barrie) – 43. Sekera (Hall, Draisaitl).
Střely na branku: Colorado 9-12-8=29, Edmonton 13-14-13=40. Přesilovky: 1/1 – 0/2.
Brankáři: Varlamov 39/40 – Nilsson 24/29.
Hvězdy utkání: Varlamov, Barrie, Comeau (všichni COL).