- Reklama -

Steen nestihne start na Světovém poháru, v nominaci Švédska ho nahradí Rakell

- Reklama -

Švédský hokejista Alexander Steen bude muset oželet start na blížícím se Světovém poháru v kanadském Torontu. Po červnové operaci, která má zažehnat dlouhodobé problémy s ramenem, není natolik v pořádku, aby by byl za necelý měsíc v dostatečné formě na turnaj, na němž se představí nejlepší hráči planety.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Steen patří dlouhodobě k nejlepším švédským forvardům. Dvaatřicetiletý rodák z Winnipegu je stálicí v sestavě amerického celku St. Louis Blues. V základní části minulé sezóny NHL odehrál 67 utkání, ve kterých nasbíral 52 bodů za 17 branek a 35 přihrávek. V tabulce týmové produktivity obsadil druhé místo za ruským křidelníkem Vladimírem Tarasenkem (74 bodů, 80 zápasů).
„To, že se Alex nemůže zúčastnit Světového poháru je pro náš tým velmi citelná ztráta, protože nám mohl nabídnout pestrý arzenál svých jedinečných dovedností,“ uvedl hlavní trenér Tre Kronor Rikard Grönborg, jenž už povolal náhradníka.
Osmačtyřicetiletý rodák z Huddinge dodatečně nominoval třiadvacetiletého centra Anaheimu Rickarda Rakella (na snímku). „Přišli jsme o Steena, ale i Rickard Rakell bude velkou útočnou silou našeho týmu. Ostatně to, co dokázal v minulé sezóně v Anaheimu, jen ukázalo, jak skvělý hráč z něj může brzy vyrůst,“ řekl Grönborg.
Čtvrtý nejproduktivnější hráč kalifornských Kačerů odehrál v minulém ročníku National Hockey League 72 utkání, připsal si v nich 43 bodů za 20 branek a 23 přihrávek. V sedmi zápasech play off zaznamenal jeden gól a jednu asistenci.
Foto/Photo by: Bridget Samuels

- Reklama -
Předchozí článek
Další článek
Martin Hrubý
Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -