- Reklama -

Syn české legendy se upsal Minnesotě

- Reklama -

Stříbrný medailista z letošního světového šampionátu dvacítek v Halifaxu má jasno obránce David Špaček podepsal v NHL tříletý nováčkovský kontrakt s Minnesotou. Wild si vybrali dvacetiletého syna olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Jaroslava Špačka loni v pátém kole draftu na 153. pozici. Nyní nastupuje druhou sezonu v QMJHL.

Špaček si v této sezoně připsal v dresu Sherbrooke ve 49 zápasech 46 bodů za 10 branek a 36 asistencí a je osmým nejproduktivnějším obráncem QMJHL. Na juniorském MS nasbíral v sedmi zápasech osm bodů za tři góly a pět přihrávek a zařadil se mezi beky v kanadském bodování na třetí místo. Za Minnesotu nastoupil před touto sezonou v jednom přípravném utkání.

Do QMJHL zamířil Špaček v roce 2021 z juniorky Plzně a měl na kontě i dva zápasy v první lize za Litoměřice. Za Phoenix si připsal v základní části ve 106 duelech 96 bodů za 22 tref a 74 asistencí. V 11 duelech play-off zaznamenal 13 bodů za dvě branky a 11 přihrávek.

Jeho otec Jaroslav v NHL odehrál 13 sezon za Floridu, Chicago, Columbus, Edmonton, Buffalo a Carolinu. V základní části má na kontě 880 zápasů a 355 bodů (82+273). V 61 duelech play-off nasbíral 18 bodů (4+14).

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -