Bruins ztratili žlutou. Fanoušci zuří

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      12. 10. 2019 12:17     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bruins ztratili žlutou. Fanoušci zuří  

Je to jedna z nejikoničtějších arén v NHL. Slavná TD Garden v Bostonu se zapsala do paměti hokejových fanoušků napříč celým světem i díky žlutým sedačkám, které ji odlišovaly od ostatních hal. Před touto sezónou přišla změna.

Vedení arény se rozhodlo k modernizaci, která zahrnovala nejen ztrátu žluté barvy, ale také nové uspořádání a přidání 500 míst.

Výsledkem rekonstrukce je však podle mnoha rozhořčených fandů nepohodlí a malý prostor pro nohy.

„Tohle bych očekával, kdybych letěl se Spirit Airlines. Ne, když jdu do TD Garden,“ cituje rozzlobeného permanentkáře deník Boston Globe.

A podobnými názory se to hemží napříč celou Novou Anglií. Ředitel TD Garden Amy Latimer proto přispěchal s prohlášením, v němž se snaží návštěvníky ukonejšit: „Situaci prošetřujeme s firmou, jež sedačky instalovala, a architekty, abychom postupně hledali řešení.“

Legendární žlutá se již ale nevrátí.

Nuda, fádnost, neoriginalita, ozývá se na sociálních sítích.

Snad jedinými, komu se změna na černou líbí, jsou fanoušci Celtics. Celek NBA využívá stánek také a pro mnoho jeho příznivců byla žlutá barva až příliš propojena s hokejovým mančaftem.

TD Garden, jež je s klubem majetkově provázána, je pro Bruins více než důstojným domovem a Medvědům se ji daří dlouhodobě zaplňovat minimálně na 100 procent, tedy 17 565 návštěvníků. Naposledy se tohoto čísla nepodařilo dosáhnout v sezóně 2009-10, kdy přišlo v průměru „jen“ 17 388 diváků.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.