Chicago vytrejdovalo Anisimova

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      17. 7. 2019 5:15     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chicago vytrejdovalo Anisimova  

Blackhawks vyměnili útočníka Artěma Anisimova do Ottawy, zatímco opačným směrem putuje forvard Zack Smith.

31letý Anisimov, jenž má za sebou v NHL už 11 sezón, strávil poslední čtyři roky v Chicagu. Jeho cap hit v následujících dvou sezónách činí 4,55 mil. dolarů.

Rodák z ruské Jaroslavle letos odehrál 78 zápasů, v nichž vstřelil 15 gólů a přidal 22 asistencí.

Chicago jej získalo z Columbusu v rámci trejdu s Blue Jackets v roce 2015.

Stejně starý Smith, jenž působil během své 11leté kariéry v NHL výhradně u Senators, naskočil v minulém ročníku do 70 utkání se ziskem 28 bodů.

Také tomuto Kanaďanovi zbývají z aktuálního kontraktu dva roky. Jeho cap hit činí 3,25 mil. dolarů a Jestřábi tak pod platovým stropem ušetří 1,3 miliónů.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.