Jsou Sharks připraveni obětovat Brenta Burnse?

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      30. 6. 2020 17:58     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jsou Sharks připraveni obětovat Brenta Burnse?  

San Jose čeká v létě náročný úkol, který může vyústit v ukončení spolupráce s hvězdným zadákem Brentem Burnsem. O situaci u Žraloků psal Kevin Kurz z portálu The Athletic.

Novinář předkládá scénář, během něhož kalifornský celek nebude veterána pod tíhou platového stropu chránit během rozšiřovacího draftu a přenechá jeho smlouvu s roční hodnotou osm miliónů dolarů s platností dalších pěti let Seattlu.

SLEDUJEME: NHL a její cesta zpět

„Pokud nebudou Sharks schopni vyměnit Vlasicův nešťastný kontrakt a platový strop se významně nezvýší, mohli by se nechat zlákat odchodem Burnse,“ uvedl Kurz.

„Kandidátem na Norrisovu trofej už jako před lety není, ale stále o sebe z hlediska životasprávy a cvičení pečuje a mohl by být i nyní produktivní,“ pokračoval žurnalista na adresu 35letého Kanaďana.

Nové kousky! Buď fandou NHL i po setmění

A kým by San Jose díru v defenzívě po Burnsovi zalátalo? Podle insidera nadějí organizace Ryanem Merkleyem.

„(Merkley) by měl být připravený naskočit do sezóny 2021/22 a nahradit tak Burnse na pravé straně obrany za Karlssonem,“ dodal Kurz.

Burns odehrál v tomto ročníku 70 utkání, ve kterých vstřelil 12 branek a zaznamenal 45 bodů. Loni byl dokonce s 83 body nejproduktivnějším bekem soutěže.

19letý Merkley byl Kaliforňany draftován v roce 2018 z 21. místa a poslední čtyři sezóny hraje v juniorské OHL.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.