Když se postaví v nepravou chvíli. Kanadský kapitán trpěl

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      30. 12. 2017 13:11     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Když se postaví v nepravou chvíli. Kanadský kapitán trpěl  

Zápas mistrovství světa juniorů pod širým nebem na fotbalovém stadionu New Era Field byl oslavou hokeje. 44 592 diváků vidělo v pravých zimních kulisách vítězství Američanů, kteří dokázali po samostatných nájezdech udolat věčné soky z Kanady. Vytrvalé sněžení a horší kvalita ledu si však vybíraly svou daň.

Hokejisté obou celků se museli potýkat se ztíženými podmínkami. Občasné pády na led a zaškobrtnutí se tak staly běžnou součástí hry.

Asi nejbolestivěji pocítil nevýhody na rychlo sestavené ledové plochy kapitán Kanaďanů Dillon Dubé. Devatenáctiletého útočníka, kterého v roce 2016 ve druhém kole draftovalo Calgary, pořádně pozlobila uvízlá hůl amerického beka Adama Foxe.

V jednom ze soubojů se Foxova hokejka zasekla pod mantinelem a nebezpečně trčící zasáhla mladého hokejistu do třísel. Dubé se na ni doslova napíchl.

Šéf kanadské kabiny poté s bolestivou grimasou odjel na střídačku, kde ještě valnou chvíli proklínal svět. Ošklivě vypadající incident se však naštěstí pro budoucí Dubého rodinu obešel bez následků.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.