Oilers si upsali osmičku letošního draftu

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      4. 7. 2019 19:26     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oilers si upsali osmičku letošního draftu  

Obránce Philip Broberg podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s Edmontonem, který jej letos draftoval z celkového osmého místa.

18letý Švéd strávil většinu minulého ročníku v druhé nejvyšší soutěži skandinávské země. Za AIK Stockholm naskočil do 41 zápasů, v nichž vstřelil dva góly a přidal sedm asistencí.Rodák z Örebro také reprezentoval svou vlast na letošním mistrovství světa hráčů do 18 let, kde v sedmi duelech zaznamenal šest bodů (2+4).

Svůj talent Broberg prokázal už na Hlinka Gretzky Cupu 2019, kde byl s třemi brankami a jednou asistencí nejproduktivnějším zadákem turnaje.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.