Select Page

První finálový zápas play off AHL rozhodl Tomáš Nosek čtrnáct sekund před koncem

Český útočník Tomáš Nosek přispěl dvěma góly k vítězství hokejistů Grand Rapids 3:2 nad Syracuse ve finále Calder Cupu a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou utkání. Griffins tak vedou v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 1:0.

Nosek nejprve v čase 4:56 otevřel skóre a byl také autorem poslední branky, když čtrnáct sekund před koncem základní hrací doby za stavu 2:2 zužitkoval přesilovou hru. Noskův spoluhráč Martin Frk ani Dominik Mašín v týmu Crunch nebodovali.

Bude vás zajímat:

Grand Rapids Griffins – Syracuse Crunch  3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Stav série: 1:0.

Branky a asistence: 4:56 Tomáš Nosek (Mitch Callahan, Tyler Bertuzzi), 37:12 Nathan Paetsch (Colin Campbell, Tyler Bertuzzi), 59:46 Tomáš Nosek (Matthew Ford, Matt Lorito) – 9:25 Kevin Lynch (Cory Conacher), 20:54 Joel Vermin (Yanni Gourde, Jake Dotchin).

Střely na branku: GR 11-16-9=36, SC 5-11-8=24. Přesilovky: 1/6 – 0/2. Aréna: ( diváků).

Brankáři: Coreau 24/22 – McKenna 36/33.
Hvězdy utkání: Nosek, Bertuzzi, Paetsch (všichni GR).
Česká účast: Martin Frk (1 střela, 2 trest. minuty), Tomáš Nosek (3 střely, +1, 2+0) – Dominik Mašín (2 střely, -1, 2 trest. minuty).