Radil zaujal a vysloužil si prodloužení svého kontraktu

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      6. 1. 2019 23:17    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Radil zaujal a vysloužil si prodloužení svého kontraktu  

Fanshop týmuPo špatné zprávě o zranění Radima Šimka mají tentokrát v české kolonii San Jose opět důvod k radosti. Expardubický forward Lukáš Radil, který se ve 28 letech rozhodl zkusit své štěstí v NHL, zaujal svými výkony vedení Sharks a dostal smlouvu na příští sezonu.

Generální manažer Doug Wilson ocenil přínos šikovného křídla, které si doposud v hlavním týmu Sharks připsalo devět bodů v 18 zápasech.

„Chytil svoji příležitost za pačesy a rychle zapadl do našeho týmu. Jeho vášeň pro hru, stejně jako jeho charakter a vyspělost jsou očividné. Jsme přesvědčeni, že jeho výkony půjdou stále nahoru,“ vysvětlil Wilson novinářům svůj krok.

Současný kontrakt zaručuje Radilovi příjem 750 tisíc dolarů ročně. Kromě bodového přínosu zaujal taktéž dobrými čísly ve statistice +/-, kde už získal osm kladných bodů. Podmínky nové smlouvy čáslavského rodáka klub nezveřejnil.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz