Sabres mají nového kouče

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      15. 5. 2019 5:13     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sabres mají nového kouče  

Fanshop týmu

Novým hlavním trenérem Buffala Sabres se stane někdejší šéf edmontonské lavičky Ralph Krueger. Informaci jako první zveřejnil insider kanadské stanice TSN Bob McKenzie.

59letý Němec s kanadskými kořeny nahradí Phila Housleyho, s nímž klub rozvázal poměr po neúspěšné sezóně 7. dubna.

Krueger má za sebou bohaté zkušenosti, když v letech 1997-2010 vedl střídačku švýcarského národního týmu a poté působil v Edmontonu.

U Olejářů strávil dvě sezóny jako asistent, aby ve zkráceném ročníku 2012/13 převzal pozici hlavního kouče. Po bilanci 19-22-7 jej však vedení propustilo.

Na lavičce stál také během Světovém poháru 2016, kde velel Týmu Evropy, který dovedl až na senzační druhé místo.

U Niagárských vodopádů čeká Kruegera, jenž bude již pátým lodivodem Sabres od sezóny 2012/13, těžká práce. I navzdory přítomnosti hvězd jako Jack Eichel nebo Rasmus Dahlin skončil mančaft v uplynulé sezóně na pátém místě ode dna ligové tabulky.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.