Sedlák dal NHL vale

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      1. 6. 2019 9:29     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sedlák dal NHL vale  

Český forvard Lukáš Sedlák se rozhodl odpočinout si od zámoří a poté, co se stal chráněným volným hráčem, podepsal dvouletý kontrakt s Traktorem Čeljabinsk z KHL.

26letý rodák z Českých Budějovic strávil uplynulé tři sezóny v organizaci Blue Jackets, kde působil především ve čtvrtém útoku.

„Hledali jsme cizince, který by neměl být jen členem týmu, ale jeho lídrem,“ prohlásil generální ředitel Traktoru Boris Vidgof.

Sedlák naskočil v NHL celkem do 162 duelů, v nichž vstřelil 15 gólů a přidal 12 asistencí. Jeho americká pouť začala v roce 2011, kdy byl Columbusem draftován v šestém kole.

Před angažmá v prestižní lize nastupoval v QMJHL a poté v AHL, kde se v ročníku 2015/2016 těšil ze zisku Calder Cupu.

Podle Sedlákova agenta JP Barryho byly hlavními motivacemi pro změnu vyšší výdělek a větší možnost herního vytížení.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.