Senátoři se budou hrabat z bahna s novým trenérem

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      1. 3. 2019 17:20    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Senátoři se budou hrabat z bahna s novým trenérem  

Fanshop týmuV Ottawě nezůstal v posledním roce kámen na kameni. Postupně zmizeli Mike Hoffman, Erik Karlsson, Ryan Dzingel, Matt Duchene a Mark Stone. Nyní je následuje také hlavní kouč Guy Boucher.

Senators se už druhým rokem potápí, kabina spolu nefunguje, fanoušci proklínají majitele Eugena Melnyka. Výprodej týmových hvězd pokračoval v nezměněném tempu i před letošní uzávěrkou přestupů. Rozklížený mančaft, který je v současnosti nejhorší v celé lize a je zamotán v sérii šesti porážek za sebou, se pokusí dát dohromady zkušený Marc Crawford.

„V tento moment potřebujeme potřebujeme jiný styl koučování a vůdcovství, aby nás provedl náročným obdobím přestavby. Jako dočasný kouč přinese Marc Crawford jiný pohled na věc,“ oznámil GM Senators Pierre Dorion v tiskovém prohlášení.

Crawford má pomoci s hledáním nového kouče, jenž by Ottawu přebral. Zkušený osmapadesátiletý kouč vyhrál s Coloradem v roce 1996 Stanley Cup. Doposud byl jedním z asistentů odvolaného kouče Bouchera.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz