Výsledky NHL z 26. února: Palát byl u dvou gólů Tampy, Ovečkin už je na čtyřicítce

Pátého vítězství v řadě dosáhli včera hokejisté Lightning, popáté u toho byl jako střelec jejich kapitán Steven Stamkos. Utkání s New Jersey ale vyšlo na výbornou ještě dalším dvěma mužům. Ben Bishop nepustil jedinou z 21 domácích střel a potřetí v sezóně udržel čisté konto, Ondřej Palát přispěl k výhře 4:0 brankou a asistencí.
Ve 34. minutě český forvard nejprve odvedl dobrou práci v rohu útočného pásma a i když Blesky o kotouč na chvíli přišly, znovu se k nim po chybě Ďáblů dostal a rodák z Frýdku-Místku skóroval z přihrávky Tylera Johnsona. V polovině třetí třetiny potom Palát převzal puk od Andreje Šustra, zavezl ho do pásma a nabil Mattu Carlemu.
Díky vítězství se Tampě podařilo udržet druhou příčku v Atlantické divizi, v pátek totiž uspěl i její největší konkurent z Bostonu. Při návštěvě Caroliny navázal dvěma góly na své výborné výkony z posledních dnů Matt Beleskey. Ve 13. minutě se prosadil po důrazném průniku po levém křídle, ve 47. si po závaru před klecí Hurikánů najel mezi kruhy. Bruins zvítězili 4:1, Tuukku Raska překonal pouze Noah Hanifin při přesilovce.
Alexandr Ovečkin je desátým mužem v historii NHL, který alespoň v osmi sezónách nastřílel 40 branek. Washingtonský kapitán letos této kulaté mety dosáhl v šedesátém zápase, když v přesilovce střelou ze své tradiční pozice v levém kruhu srovnával stav utkání s Minnesotou na 2:2. Do sirény v tu chvíli scházelo patnáct minut a během nich se do sítě trefil ještě Dmitrij Orlov, takže Capitals zvítězili nejtěsnějším rozdílem.
Svěřenci Barryho Trotze proměnili ve vítězství 45 ze 60 startů, čímž vyrovnali ligový rekord Detroitu ze sezóny 1995-96. Divoši, kteří vyhráli první čtyři utkání pod vedením dočasného kouče Johna Torchettiho, si  následně připsali tři porážky v řadě.
Smolné okamžiky prožili oba čeští hokejisté ve službách San Jose v duelu s Buffalem. V polovině zápasu utekla Brendenu Dillonovi kvůli nerovnému ledu přihrávka Romana Poláka a Johan Larsson po Giontově střele srovnával na 1:1. Sedm minut před sirénou vypálil od modré čáry Zach Bogosian a po nechtěné teči Tomáše Hertla už Martin Jones nestačil reagovat. Sabres stvrdili výhru při závěrečné power play hostů.
Utkání mezi Anaheimem a Edmontonem rozhodl v nastaveném čase Rickard Rakell drzým průnikem mezi všemi bránícími hráči Oilers. V základní hrací době padlo na každé straně po jednom gólu.

New Jersey – Tampa Bay 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a asistence: 16. Killorn (Stamkos, Callahan), 34. Palát (Johnson), 39. Stamkos (Stralman, Callahan), 52. Carle (Palát, Šustr).
Střely na branku: New Jersey 10-6-5=21, Tampa Bay 13-18-5=36. Přesilovky: 0/1 – 0/6.
Brankáři: Schneider 32/36 – Bishop 21/21.
Hvězdy utkání: Bishop, Stamkos, Palát (všichni TBL).
Česká účast: – Ondřej Palát (14:57, +2, 2 střely, 1+1), Andrej Šustr (16:43, +3, 2 střely, 0+1).

Carolina – Boston 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky a asistence: 44. Hanifin (Nash, Lindholm) – 11. Bergeron (Connolly), 13. Beleskey (Krug), 47. Beleskey (Spooner), 60. Marchand (Bergeron, McQuaid).
Střely na branku: Carolina 12-10-18=40, Boston 11-6-5=22. Přesilovky: 1/3 – 0/1.
Brankáři: Ward 18/21 – Rask 39/40.
Hvězdy utkání: Rask, Beleskey (oba BOS), Hanifin (CAR).
Česká účast: Michal Jordán (14:09, -2, 1 střela, 0+0) – David Krejčí (19:08, 0, 1 střely, 0+0), David Pastrňák (13:38, 0, 1 střela, 0+0).

San Jose – Buffalo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a asistence: 2. Vlasic (Nieto) – 34. Larsson (Gionta), 53. Bogosian (Girgensons, Reinhart), 59. Kane (Bogosian).
Střely na branku: San Jose 6-9-10=25, Buffalo 7-8-7=22. Přesilovky: 1/3 – 1/4.
Brankáři: Jones 19/21 – Johnson 24/25.
Hvězdy utkání: Johnson, Bogosian (oba BUF), Vlasic (SJS).
Česká účast: Tomáš Hertl (16:42, -1, 2 střely, 0+0), Roman Polák (18:52, -1, 5 střel, 0+0).

Washington – Minnesota 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky a asistence: 21. Orpik (Bäckström, Ovečkin), 45. Ovečkin (Niskanen, Bäckström), 55. Orlov (Burakovsky, Kuzněcov) – 20. Koivu (Suter, Pominville), 26. Niederreiter (Suter, Pominville).
Střely na branku: Washington 3-13-11=27, Minnesota 12-10-10=32. Přesilovky: 1/1 – 1/3.
Brankáři: Holtby 30/32 – Kuemper 24/27.
Hvězdy utkání: Ovečkin, Holtby, Orlov (všichni WSH).
Česká účast: –

Anaheim – Edmonton 2:1p (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky a asistence: 41. Getzlaf (Perron, Fowler), 62. Rakell (Vatanen, Getzlaf) – 42. Eberle (Pouliot, Talbot).
Střely na branku: Anaheim 13-8-12-1=34, Edmonton 5-10-3-0=18. Přesilovky: 1/3 – 0/3.
Brankáři: Andersen 17/18 – Talbot 32/34.
Hvězdy utkání: Rakell, Fowler (oba ANA), Talbot (EDM).