Výsledky NHL z 27. února: Kučerov hattrickem srazil Ottawu, Devils padli počtvrté v řadě

Po čtvrteční prohře s Calgary hráči Tampy Bay zabrali a v nočním duelu porazili Ottawu 5:1. Hlavním hrdinou domácích Lightning se stal třiadvacetiletý křídelník Nikita Kučerov, jenž během 14 minut a devíti sekund v druhé třetině zaznamenal čistý hattrick (jeho druhý v kariéře v NHL). Všechny branky vstřelil v početní výhodě, navíc si připsal jednu asistenci a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Další góly Blesků přidali Brayden Point a Braydon Coburn.

Hokejisté New Jersey prohráli v pondělním utkání s Montrealem 3:4 v prodloužení a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Bonusový bod zařídil hostům Alex Galchenyuk, jenž v čase 62:54 zužitkoval přesilovou hru. Nejproduktivnějším hráčem večera byl Alexandr Radulov, ruský forvard měl prsty ve všech brankách Canadiens – jednu branku dal a na tři přihrál. Kapitán vítězů Max Pacioretty se zviditelnil dvěma trefami do černého.

New Jersey – Montreal 3:4pp (1:0, 0:0, 2:3 – 0:1)

Branky a asistence: 19:41 Kyle Palmieri (Travis Zajac), 42:38 John Moore (Joseph Blandisi, Damon Severson), 47:54 Travis Zajac (Miles Wood, Kyle Palmieri) – 42:49 Alexandr Radulov (Alexej Jemelin, Jeff Petry), 48:37 Max Pacioretty (Nathan Beaulieu, Alexandr Radulov), 59:07 Max Pacioretty (Shea Weber, Alexandr Radulov), 62:54 Alex Galchenyuk (Shea Weber, Alexandr Radulov).
Střely na branku: NJD 9-13-13-2=37, MON 8-8-11-6=33. Přesilovky: 1/2 – 1/2. Aréna: Prudential Center (13 270 diváků).
Brankáři: Schneider 33/29 – Montoya 37/34.
Hvězdy utkání: Galchenyuk, Pacioretty (oba MON), Zajac (NJD).
Česká účast: – Tomáš Plekanec (16:10, -1, 3 střely, 1 hit).

Minnesota – Los Angeles 5:4pp (1:2, 2:1, 1:1 – 1:0)

Branky a asistence: 13:00 Nino Niederreiter (Jared Spurgeon, Ryan White), 24:23 Jordan Schroeder (Chris Stewart), 33:05 Ryan White (Eric Staal), 47:04 Jason Zucker (Tyler Graovac, Jordan Schroeder), 60:12 Mikael Granlund (Jared Spurgeon, Mikko Koivu) – 8:15 Nick Shore (Marián Gáborík, Jake Muzzin), 15:01 Tanner Pearson, 31:30 Jake Muzzin (Nic Dowd, Dwight King), 41:57 Marián Gáborík (Nick Shore, Trevor Lewis).
Střely na branku: MIN 10-15-9-1=35, LAK 12-9-9-0=30. Přesilovky: 0/2 – 0/1. Aréna: Xcel Energy Center (19 118 diváků).
Brankáři: Dubnyk 30/26 – Quick 35/30.
Hvězdy utkání: Granlund, White, Spurgeon (všichni MIN).
Česká účast: Martin Hanzal (16:43, -1, 2 střely, 1 zbl. střela, 5 hitů) – .

Tampa Bay – Ottawa 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Branky a asistence: 21:39 Brayden Point, 25:37 Nikita Kučerov (Victor Hedman, Jonathan Drouin), 30:26 Nikita Kučerov (Jonathan Drouin, Tyler Johnson), 39:46 Nikita Kučerov (Victor Hedman, Jonathan Drouin), 50:57 Braydon Coburn (Nikita Kučerov, Tyler Johnson) – 6:26 Kyle Turris (Erik Karlsson, Mike Hoffman).
Střely na branku: TBL 8-17-9=34, OTT 15-11-14=40. Přesilovky: 3/3 – 1/5. Aréna: Amalie Arena (19 092 diváků).
Brankáři: Vasilevkij 40/39 – Condon 34/29.
Hvězdy utkání: Kučerov, Vasilevskij, Drouin (všichni TBL).
Česká účast: Ondřej Palát (20:24, +1, 1 zbl. střela), Andrej Šustr (16:53, +2, 1 střela, 1 zbl. střela, 1 hit) – .