Výsledky NHL ze 17. dubna: Bezchybný Mrázek dovedl Detroit k první výhře nad Bolts. Florida v New Yorku vedla, pak padla v prodloužení. Jágr opět bez bodu

Hokejisté Detroitu porazili v nočním utkání Tampu Bay a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Red Wings nastoupili v brance s Petrem Mrázkem, který poprvé v letošním play off dostal přednost před zkušenějším Howardem. Český gólman se odvděčil za důvěru kouče bezchybným výkonem podloženým šestnácti zákroky, domácím tak nakonec stačily k výhře pouze dva góly.
Oba padly v druhé třetině, nejprve se v čase 32:42 trefil do černého Andreas Athanasiou a o necelých pět minut později na něj navázal Henrik Zetterberg. Právě od jeho bruslí se puk odrazil za brankovou čáru, podle rozhodčích ale bez jakéhokoli úmyslu švédského forvarda. Red Wings včera předvedli zodpovědný výkon směrem dozadu, zároveň ale byli od úvodního buly tím aktivnějším týmem. Brankář Lightning Ben Bishop měl mnohem více práce než jeho protějšek Mrázek a počet zákroků na jeho kontě postupně narostl až na 28.
Florida v neděli podlehla NY Islanders a prohrává v sérii 1:2. Panteři v Brooklynu dvakrát vedli o dva góly (2:0 a 3:1) zásluhou Reillyho Smithe, Alexandera Barkova a Nicka Bjugstada, jenže domácí se dokázali vzchopit a vyrovnat. Povedlo se jim to zásluhou Shanea Prince, Ryana Pulocka a Franse Nielsena, přičemž dva posledně jmenovaní se prosadili při hře v početní výhodě.
Zápas dospěl za stavu 3:3 do prodloužení, které trvalo necelých třináct minut. O triumf Ostrovanů v prvním duelu na ledě arény Barclays Center se postaral Thomas Hickey. Sedmadvacetiletý obránce si najel mezi kruhy na Nelsonovu přihrávku od zadního mantinelu a nekompromisní ranou bez přípravy prostřelil Roberta Luonga. Snažil se mu v tom zabránit Jaromír Jágr, zůstala však o krok pozadu. Jágrovi se v play off nedaří, potřetí v řadě vyšel bodově naprázdno.
V průběhu nočního klání na ledě Chicaga museli hráči St. Louis dvakrát reagovat na branku domácího týmu, ale nakonec se jim podařilo neříznivé skóre otočit a zvítězit 3:2. Na branku Brenta Seabrooka odpověděl Colton Parayko, trefu Arťoma Anisimova neutralizoval Patrik Berglund, jehož střela od modré čáry trefila nohu blokujícího zadáka Hawks Michala Rozsívala a puk po odrazu o led proletěl do sítě nad lapačkou gólmana Corey Crawforda. Rozdílový gól si připsal Jaden Schwartz, který v 52. minutě potrestal čtyřminutové vyloučení Patricka Kanea za hru vysokou holí.
Pravděpodobně o největší překvapení dosavadního vývoje play off se zatím starají hokejisté Nashvillu, kteří dokázali vyhrát i druhý zápas na ledě nejlepšího celku Pacifické divize Anaheimu a vedou v sérii 2:0 na zápasy. Hlavní zásluhu na včerejší výhře Predátorů 3:2 měl Pekka Rinne, který kryl 27 z 29 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vyzráli na něj pouze Andrew Cogliano (1+1) a Nate Thompson. Johna Gibsona v brance Ducks překonali Mattias Ekholm, Craig Smith (1+1) a Shea Weber. Jejich spoluhráči Filip Forsberg a Roman Josi si vylepšili statistiky o dvě přihrávky.

NY Islanders – Florida 4:3pp (0:1, 3:2, 0:0 – 1:0) – stav série 2:1

Branky a asistence: 25:21 Ryan Pulock (Kyle Okposo, John Tavares), 31:48 Shane Prince (Ryan Pulock, Calvin de Haan), 36:55 Frans Nielsen (John Tavares, Kyle Okposo), 72:31 Thomas Hickey (Brock Nelson, Josh Bailey) – 2:25 Reilly Smith (Alex Petrovic, Michael Matheson), 21:11 Aleksander Barkov (Reilly Smith, Jonathan Huberdeau), 27:23 Nick Bjugstad (Reilly Smith, Dmitrij Kulikov).
Střely na branku: NY Islanders 8-16-7-8=39, Florida 12-12-7-8=39. Přesilovky: 2/4 – 0/3. Diváci: 15795.
Brankáři: T. Greiss 39/36 – R. Luongo 39/35.
Hvězdy utkání: Thomas Hickey (NYI), Reilly Smith (FLA), Ryan Pulock (NYI).
Česká účast: – Jiří Hudler (16:03, -1, 0+0), Jaromír Jágr (22:14, -1, 1 střela, 0+0).

Detroit – Tampa Bay 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) – stav série 1:2

Branky a asistence: 32:42 Andreas Athanasiou (Tomáš Tatar, Joakim Andersson), 37:22 Henrik Zetterberg – .
Střely na branku: Detroit 12-11-7=30, Tampa Bay 9-3-4=16. Přesilovky: 0/7 – 0/3. Diváci: 20027.
Brankáři: P. Mrázek 16/16 – B. Bishop 30/28.
Hvězdy utkání: Luke Glendening, Andreas Athanasiou, Petr Mrázek (všichni DET).
Česká účast: Petr Mrázek – Andrej Šustr (15:22, 1 střela, 0+0), Ondřej Palát (18:06, -1, 0+0).

Chicago – St. Louis 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) – stav série 1:2

Branky a asistence: 2:18 Brent Seabrook (Jonathan Toews, Patrick Kane), 21:04 Arťom Anisimov (Artěmij Panarin) – 12:11 Colton Parayko (Alex Pietrangelo, Robby Fabbri), 45:15 Patrik Berglund (Kevin Shattenkirk, Robby Fabbri), 53:22 Jaden Schwartz (David Backes, Vladimír Tarasenko).
Střely na branku: Chicago 10-24-12=46, St. Louis 9-13-14=36. Přesilovky: 1/4 – 2/3. Diváci: 22207.
Brankáři: C. Crawford 36/33 – B. Elliott 46/44.
Hvězdy utkání: Brian Elliott, Jaden Schwartz (oba STL), Artěmij Panarin (CHI).
Česká účast: Tomáš Fleischmann (12:21, 1 střela, 0+0), Michal Rozsíval (15:43, -1, 0+0) – .

Anaheim – Nashville 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky a asistence: 14:20 Andrew Cogliano, 57:18 Nate Thompson (Jakob Silfverberg, Andrew Cogliano) – 19:04 Mattias Ekholm (Colin Wilson, Craig Smith), 29:55 Craig Smith (Filip Forsberg, Roman Josi), 39:21 Shea Weber (Roman Josi, Filip Forsberg).
Střely na branku: Anaheim 13-11-5=29, Nashville 12-9-6=27. Přesilovky: 0/1 – 1/5. Diváci: 17174.
Brankáři: J. Gibson 27/24 – P. Rinne 29/27.
Hvězdy utkání: Pekka Rinne (NSH), Nate Thompson (ANA), Roman Josi (NSH).